Gambit podniosło się po wczorajszej porażce i wygrało mecz eliminacyjny grupy A na Minorze CIS. Drużyna mou pozostaje w walce o awans do play-offów, a jej rywalem będzie Syman.

0

Spotkanie rozpoczęło się od wygranej przez Nemiga pistoletówki, po tym jak Jyo zdobył dwie eliminacje przy odbiciu bombsite'u w sytuacji 2 vs 2. Zawodnicy Gambit podłożyli ładunek, a chwilę później zdecydowali się na zakup ekwipunku, co przyniosło szybkie przełamanie. Terroryści uniknęli tej samej pomyłki, dzięki czemu przed fullem przeciwnika odskoczyli na 3:1. Dopiero po ustabilizowaniu ekonomii białoruska drużyna wróciła do gry i zaprezentowała trzy skuteczne obrony. Dosia i spółka nie dawali za wygraną i wzięli się w garść po utracie całej przewagi. Ich dominacja nie trwała jednak długo. Końcówka należała już całkowicie do Nemiga, które sięgnęło po cztery ostatnie rundy i ostatecznie wygrało połowę 8:7.

Po zmianie stron Gambit wreszcie zaczęło pokazywać bardzo dobrego counter-strike'a. Zespół bez większych problemów radził sobie z ofensywnymi próbami oponenta, nawet kiedy ten posiadał pełne wyposażenie. Solidna gra w defensywie i brak pomysłów w szeregach Nemiga sprawił, że ekipa mou zapewniła sobie aż siedem punktów mapowych. Faworyci nie potrafili utrzymać bezbłędnej połowy, lecz i tak odnieśli łatwe zwycięstwo 16:9 po wykorzystaniu drugiej szansy.

Początek Inferno przyniósł nierówną grę obu zespołów i dwie wymiany jeden za jeden. Tę serię przerwało Nemiga, które jako pierwsze doszczętnie zniszczyło finanse wroga. Wtedy terroryści zdołali powiększyć prowadzenie do 4:2. Jak się okazało, to wszystko, na co było ich stać. Gambit ponownie dostało w dłonie karabiny i tym razem należycie wykorzystywało ich posiadanie. Wyrównanie na poziomie 4:4 było dopiero początkiem dominacji zawodników broniących. Sukcesywnie odskakiwali oni z rezultatem, często nie pozwalając rywalowi nawet na podłożenie bomby. Dominacja trwała już do końca pierwszej części mapy, co przełożyło się na wynik 11:4.

W drugiej połowie Gambit od razu zaczęło przybliżać się do końcowego triumfu. Łupem terrorystów padła pistoletówka oraz dwie rundy z przewagą wyposażenia. Starcie z karabinami było kontynuacją tej świetnej passy, a jednocześnie zapewniło drużynie bondika aż jedenaście szans na zwycięstwo. Po chwili zawodnicy wykorzystali pierwszą z nich, dzięki czemu wygrali 16:4.

Informacje na temat wszystkich czterech Minorów poprzedzających Intel Extreme Masters Major Katowice 2019 możecie znaleźć w jednym miejscu pod tym adresem.