zamknij stream Stream

ELEAGUE Major: Boston 2018

Turnieje organizowane przez ELEAGUE są jednymi z najbardziej prestiżowych wydarzeń na scenie CS:GO. ELEAGUE Major Boston 2018 będzie drugim turniejem wspieranym przez Valve, który zorganizuje ELEAGUE.

Poprzedni Major od ELEAGUE cechował się świetną punktualnością i niemalże brakiem problemów technicznych. Prawdopodobnie dzięki temu zasłużyli na przywilej zorganizowania kolejnego turnieju, tym razem na początku roku 2018.

Majora rozpocznie Faza Pretendentów, pełniąca funkcję zamkniętych kwalifikacji, a trwać będzie od 12 do 15 stycznia. Następnie Faza Legend będzie rozgrywana w dniach od 19 do 22 stycznia. Po nich nastąpi trzydniowa przerwa, a impreza zmieni miasto na Boston. Tam w Agniss Arena, która może pomieścić do 7,200 osób, w dniach 26-28 odbędą się finały.

PODZIAŁ NAGRÓD

Pula nagród ELEAGUE Major Boston 2018 wynosi $1,000,000 (USD) i została rozdzielona następująco:

1. miejsce – $ 500 000 (USD)
2. miejsce – $ 150 000 (USD)
3-4. miejsce – $ 70 000 (USD)
5-8. miejsce – $ 35 000 (USD)
9-16. miejsce – $ 8 750 (USD)

INFORMACJE

Faza pretendentów pełni teraz funkcje zamkniętych kwalifikacji z tym, że jest integralną częścią turnieju. Odbędzie się w dniach 12-15 stycznia, a drużyny zbiorą się w Atlancie, w G-FUEL ELEAGUE Arena.

Spośród szesnastu zespołów wyłonione zostanie osiem, które awansuje do kolejnego etapu – Fazy Legend. Rozgrywki poprowadzone zostaną według systemu szwajcarskiego, czyli drużyny z trzema zwycięstwami otrzymują promocję, zaś te z trzema przegranymi żegnają się z turniejem.

Uczestnicy poprzedniego Majora

United States Tyler „Skadoodle” Latham
United States Jake „Stewie2k” Yip
United States Timothy „autimatic” Ta
United States Will „RUSH ” Wierzba
United States Tarik „Tarik” Celik

United States Cloud9

Ukraine Andrey „B1ad3” Gorodensky
Russian Federation Georgy „WorldEdit” Yaskin
Ukraine Yegor „markeloff” Markelov
Finland Jan „wayLander” Rahkonen
Russian Federation Denis „seized” Kostin

Ukraine FlipSid3

France Richard „shox” Papillon
France Alexandre „bodyy” Pianaro
France Nathan „NBK-” Schmitt
France Kenny „kennyS” Schrub
France Dan „apEX” Madesclaire

France G2

Ukraine Ioann „Edward” Sukhariev
Russian Federation Egor „flamie” Vasilyev
Ukraine Oleksandr „s1mple” Kostyliev
Ukraine Daniil „Zeus” Teslenko
Russian Federation Denis „electronic” Sharipov

Ukraine Natus Vincere

Netherlands Chris „chrisJ” de Jong
Czech Republic Tomáš „oskar” Šťastný
Estonia Robin „ropz” Kool
Finland Miikka „suNny” Kemppi
Slovakia Martin „STYKO” Styk

European Union mousesports

Germany Kevin „kRYSTAL” Amend
Poland Paweł „innocent” Mocek
Finland Jesse „zehN” Linjala
Germany Denis „denis” Howell
Germany Timo „Spiidi” Richter

Germany Sprout

Norway Håvard „rain” Nygaard
Denmark Finn „karrigan” Andersen
Bosnia and Herzegovina Nikola „NiKo” Kovač
Slovakia Ladislav „GuardiaN” Kovács
Sweden Olof „olofmeister” Kajbjer

European Union FaZe Clan

Ukraine Dmitriy „jR” Chervak
Russian Federation Nikolay „mir” Bityukov
Russian Federation Sergey „keshandr” Nikishin
Russian Federation Pavel „hutji” Lashkov
Russian Federation Leonid „chopper” Vishnyakov

Russian Federation Vega Squadron

Zakwalifikowani

United States Nicholas „nitr0”  Cannella
United States Jonathan „EliGE”  Jablonowski
United States Joshua „jdm64”  Marzano
Brazil Wilton „zews” Prado
Canada Russel „Twistzz”  Van Dulken

United States Team Liquid

France Vincent „Happy” Cervoni
France Christophe „SIXER”  Xia
France Cédric „RpK” Guipouy
France Alexandre „xms” Forté
Belgium Adil „ScreaM”  Benrlitom

France EnVyUs

Russian Federation Gregory „balblna”  Oleinick
Russian Federation Aurimas „Kvik”  Kvakšys
Russian Federation Saveliy „jmqa”  Bragin
Lithuania Nikita „waterfaLLZ”  Matveyev
Russian Federation Kirill „Boombl4”  Mikhailov

Russian Federation Quantum Bellator Fire

China YuLun „Summer” Cai
China YuanZhang „Attacker”  Sheng
Malaysia Andrew „kaze” Khong
China KunHua „LOVEYY”  Bai
China QiFang „Karsa” Su

China Flash Gaming

United States Sean „seangares”  Gares
United States Hunter „SicK”  Mims
United States Shahzeb „ShahZaM”  Khan
France François „AmaNEk”  Delauney
France David „devoduvek” Dobrosavljevic

United States Misfits

Turkey Can „XANTARES” Dörtkardeş
Turkey Engin „ngiN”  Kor
Turkey Ahmet „paz”  Karahoca
Turkey Engin „MAJ3R”  Kupeli
Turkey Buğra „Calyx”  Arkın

Turkey Space Soldiers

Kazakhstan Timur „Buster”  Tulepov
Kazakhstan Aidyn „KrizzeN”  Turlybekov
Kazakhstan Alexey „Qikert” Golubev
Kazakhstan Dmitry „dimasick”  Matvienko
Russian Federation Ali „Jame” Djami

Kazakhstan AVANGAR

Australia Aaron „AZR” Ward
Australia Justin „jks”  Savage
Australia Karlo „USTILO”  Pivac
United States Noah „Nifty” Francis
Canada Keith „NAF”  Markovic

Australia Renegades

INFORMACJE

Faza Legend to rozpoczęcie zmagania w grupach. Na tym etapie znów jest szesnaście drużyn – osiem, które awansowały z Fazy Pretendentów oraz osiem, które otrzymały status Legendy na poprzednim Majorze. Po raz kolejny zobaczymy tutaj zmagania w systemie szwajcarskim, gdzie połowa drużyn przejdzie do play-offów.

LEGENDY

Russian Federation Mikhail „Dosia” Stolyarov
Kazakhstan Dauren „AdreN” Kystaubayev
Kazakhstan Rustem „mou” Telepov
Kazakhstan Abay „HObbit” Khassenov
Kazakhstan Bektiyar „fitch” Bahytov

Kazakhstan Gambit

Brazil Gabriel „FalleN” Toledo
Brazil Fernando „fer” Alvarenga
Brazil Marcelo „coldzera” David
Brazil Epitacio „TACO” Pessoa
Brazil João „felps” Vasconcellos

Brazil SK Gaming

Poland Wiktor „TaZ” Wojtas
Poland Filip „NEO” Kubski
Poland Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski
Poland Janusz „Snax” Pogorzelski
Poland Paweł „byali” Bieliński

Poland Virtus.pro

Denmark Nicolai „dev1ce” Reedtz
Denmark Peter „dupreeh” Rothmann
Denmark Andreas „Xyp9x” Højsleth
Denmark Markus „Kjaerbye” Kjærbye
Denmark Lukas „gla1ve” Rossander

Denmark Astralis

Sweden Freddy „KRiMZ” Johansson
Sweden Jesper „JW” Wecksell
Sweden Robin „flusha” Rönnquist
Sweden Maikil „Golden”  Selim
Sweden Jonas „Lekr0” Olofsson

Sweden Fnatic

Germany Fatih „gob b” Dayik
Serbia Nikola „LEGIJA” Ninić
Germany Johannes „tabseN”  Wodarz
Germany Johannes „nex”  Maget
Germany Kevin „keev”  Bartholomäus

Germany BIG

Denmark Mathias „MSL” Lauridsen
Denmark Kristian „k0nfig” Wienecke
Denmark René „cajunb”  Borg
Denmark Philip „aizy”  Aistrup
Denmark Valdemar „valde”  Bjørn

Denmark North

ZAKWALIFIKOWANI

Turkey Can „XANTARES” Dörtkardeş
Turkey Engin „ngiN”  Kor
Turkey Ahmet „paz”  Karahoca
Turkey Engin „MAJ3R”  Kupeli
Turkey Buğra „Calyx”  Arkın

Turkey Space Soldiers

Russian Federation Gregory „balblna”  Oleinick
Russian Federation Aurimas „Kvik”  Kvakšys
Russian Federation Saveliy „jmqa”  Bragin
Lithuania Nikita „waterfaLLZ”  Matveyev
Russian Federation Kirill „Boombl4”  Mikhailov

Russian Federation Quantum Bellator Fire

United States Nicholas „nitr0”  Cannella
United States Jonathan „EliGE”  Jablonowski
United States Joshua „jdm64”  Marzano
Brazil Wilton „zews” Prado
Canada Russel „Twistzz”  Van Dulken

United States Team Liquid

Ukraine Dmitriy „jR” Chervak
Russian Federation Nikolay „mir” Bityukov
Russian Federation Sergey „keshandr” Nikishin
Russian Federation Pavel „hutji” Lashkov
Russian Federation Leonid „chopper” Vishnyakov

Russian Federation Vega Squadron

United States Tyler „Skadoodle” Latham
United States Jake „Stewie2k” Yip
United States Timothy „autimatic” Ta
United States Will „RUSH ” Wierzba
United States Tarik „Tarik” Celik

United States Cloud9

Netherlands Chris „chrisJ” de Jong
Czech Republic Tomáš „oskar” Šťastný
Estonia Robin „ropz” Kool
Finland Miikka „suNny” Kemppi
Slovakia Martin „STYKO” Styk

European Union mousesports

Norway Håvard „rain” Nygaard
Denmark Finn „karrigan” Andersen
Bosnia and Herzegovina Nikola „NiKo” Kovač
Slovakia Ladislav „GuardiaN” Kovács
Sweden Olof „olofmeister” Kajbjer

European Union FaZe Clan

Ukraine Ioann „Edward” Sukhariev
Russian Federation Egor „flamie” Vasilyev
Ukraine Oleksandr „s1mple” Kostyliev
Ukraine Daniil „Zeus” Teslenko
Russian Federation Denis „electronic” Sharipov

Ukraine Natus Vincere

France Richard „shox” Papillon
France Alexandre „bodyy” Pianaro
France Nathan „NBK-” Schmitt
France Kenny „kennyS” Schrub
France Dan „apEX” Madesclaire

France G2

INFORMACJE

Na tym etapie pozostaną sami najlepsi z najlepszych. Osiem zespołów, które otrzymują status nowych Legend i mają zagwarantowane miejsce w następnym Majorze. Faza pucharowa rozegrana zostanie według standardowej drabinki pojedynczej eliminacji, zaczynającej się od ćwierćfinałów.

NOWE LEGENDY

Brazil Gabriel „FalleN” Toledo
Brazil Fernando „fer” Alvarenga
Brazil Marcelo „coldzera” David
Brazil Epitacio „TACO” Pessoa
Brazil João „felps” Vasconcellos

Brazil SK Gaming

Sweden Freddy „KRiMZ” Johansson
Sweden Jesper „JW” Wecksell
Sweden Robin „flusha” Rönnquist
Sweden Maikil „Golden”  Selim
Sweden Jonas „Lekr0” Olofsson

Sweden Fnatic

Russian Federation Gregory „balblna”  Oleinick
Russian Federation Aurimas „Kvik”  Kvakšys
Russian Federation Saveliy „jmqa”  Bragin
Lithuania Nikita „waterfaLLZ”  Matveyev
Russian Federation Kirill „Boombl4”  Mikhailov

Russian Federation Quantum Bellator Fire

France Richard „shox” Papillon
France Alexandre „bodyy” Pianaro
France Nathan „NBK-” Schmitt
France Kenny „kennyS” Schrub
France Dan „apEX” Madesclaire

France G2

United States Tyler „Skadoodle” Latham
United States Jake „Stewie2k” Yip
United States Timothy „autimatic” Ta
United States Will „RUSH ” Wierzba
United States Tarik „Tarik” Celik

United States Cloud9

Netherlands Chris „chrisJ” de Jong
Czech Republic Tomáš „oskar” Šťastný
Estonia Robin „ropz” Kool
Finland Miikka „suNny” Kemppi
Slovakia Martin „STYKO” Styk

European Union mousesports

Norway Håvard „rain” Nygaard
Denmark Finn „karrigan” Andersen
Bosnia and Herzegovina Nikola „NiKo” Kovač
Slovakia Ladislav „GuardiaN” Kovács
Sweden Olof „olofmeister” Kajbjer

European Union FaZe Clan

Ukraine Ioann „Edward” Sukhariev
Russian Federation Egor „flamie” Vasilyev
Ukraine Oleksandr „s1mple” Kostyliev
Ukraine Daniil „Zeus” Teslenko
Russian Federation Denis „electronic” Sharipov

Ukraine Natus Vincere

Faza Pretendentów

Piątek, 12.01.18 r.

Sobota, 13.01.18 r.

Niedziela, 14.01.18 r.

Poniedziałek, 15.01.18 r.

Lp.DrużynaBilans
1.G23-0
-Cloud93-0
3.Vega Squadron3-1
-FaZe3-1
-Space Soldiers3-1
6.mousesports3-2
-QBF3-2
-Natus Vincere3-2
9.Liquid3-3
10.AVANGAR3-3
11.Renegades2-4
12.EnVyUs1-3
-Sprout1-3
-Misfits1-3
15.FlipSid30-3
-Flash0-3

Faza Legend

Lp.DrużynaBilans
1.G23-0
-FaZe3-0
3.QBF3-1
-SK Gaming3-1
-Na`Vi3-1
6.fnatic3-2
-Cloud93-2
-mousesports3-2
9.Space Soldiers2-3
-Vega Squardon2-3
-Gambit2-3
12.Liquid1-3
-Astralis1-3
-BIG1-3
15.Virtus.pro0-3
-North0-3

Faza Pucharowa

Piątek 26.01.18 r.

Sobota 27.01.18 r.

Niedziela 28.01.18 r.