Podczas pierwszego dnia Majora Sprout pokazało się ze świetnej strony w meczu ze Space Soldiers. Ich dzisiejszym rywalem było Cloud9 i Amerykanie byli za mocni dla innocenta i spółki.

Germany Sprout

5

Faza pretendentów
ELEAGUE Major: Boston 2018
Runda druga

Inferno
(2:13; 3:3)

United States Cloud9

16

Inferno

Mecz rozpoczął się od bardzo chaotycznej pistoletówki. Sprout, które grało po stronie terrorystów zdecydowało się zaatakować bombsite B. Po kilku ciosach od jednego i drugiego zespołu, to Cloud9 było w gorszej sytuacji i ostatecznie uległo. Amerykanie nie czekali długo, aby odpowiedzieć. Podczas granego force buy'a zaprezentowali się znacznie lepiej, niż w starciu numer jeden i doprowadzili do remisu, który szybko przemienił się w ich prowadzenie 2:1, gdyż innocent i spółka musieli zagrać jedno eco po przegranej rundzie. Antyterroryści przede wszystkim zdobyte punkty zawdzięczali idealnie dobranym pozycjom – mowa o różnego rodzaju boostach. Sprout dostawało przy swoich wejściach w plecy i było bez szans, aby jakkolwiek reagować. Przed drugim fullem na tablicy wyników widniało 5:1 dla C9. W siódmej odsłonie padła nawet kosa, którą Stewie2k wsadził kRYSTALOWI i po zakończeniu rundy otrzymaliśmy komunikat, że terroryści proszą o taktyczną przerwę. Po niej Sprout zaprezentowało ciekawy atak pod bombsite A i nawet udało im się zlikwidować czterech rywali, ale ostatnim Amerykaninem, który został w clutchu 1v1 z zehnem był Skadoodle i pokonał go dopisując kolejny punkt na konto Cloud9. Do końca pierwszej połowy Paweł razem ze swoją ekipą był bezradny na mapie. Gra po stronie terrorystów w ogóle im się nie kleiła, a wynik 2:13 przemawia sam za siebie.

Sprout po CT spróbowało wrócić. Wygrało rundę pistoletową i następne dwie również, przez co ich sytuacja nieco się poprawiła. Mimo wszystko wynik 5:13 nie wyglądał najlepiej i potrzebne było zwycięstwo na pierwszym fullu, żeby dalej walczyć. Nie udało się jednak tego dokonać, ponieważ RUSH świetnie odnalazł się w sytuacji 1v2 i doprowadził przybliżył Cloud9 do wygranej w tym meczu. Chwilę później C9 mogło się już cieszyć z końcowego wyniku 16:5.

Jeżeli potrzebujecie informacji na temat trwającego Majora, to serdecznie zapraszamy na naszą podstronę, na którą wejdziecie klikając tutaj. Jeżeli chodzi o transmisję, to odsyłamy Was na angielską, a także polską.