FaZe Clan pokonało Cloud9 na pierwszej mapie wielkiego finału ELEAGUE Major: Boston 2018. Po niesamowicie zaciętym i pełnym emocji pojedynku, to ekipa Finn „karrigan” Andersen znalazła się o krok od upragnionego tytułu.

0

Pierwsza mapa wielkiego finału ELEAGUE Major: Boston 2018 rozpoczęła się od wygranej przez Cloud9 pistoletówki. Terroryści wykorzystali przewagę broni i dać za ciosem, bez najmniejszych problemów objęli trzypunktowe prowadzenie. FaZe Clan zgarnęło fulla, jednakże nie udało im się powstrzymać kolejnych ataków. Świetnie grający Amerykanie, a w szczególności Tyler „Skadoodle” Latham robili wszystko, by wygrać tę połowę. Ekipa Tarik „tarik” Celik była nieugięta. C9 wygrało pięć rund z rzędu. Prowadząc 8:1 – amerykański team już miał zapewnione rozpoczęcie drugiej połowy z przewagą. FaZe Clan musiało się naprawdę postarać, by ta przewaga była jak najmniejsza. Nic więc dziwnego, że Finn „karrigan” Andersen zdecydował się na wykorzystanie taktycznej pauzy. Defensywa CT wreszcie zaczęła działać. Antyterroryści tryumfowali w kolejnych czterech potyczkach. Ostatecznie jednak, ta połowa zakończyła się wynikiem 9:6 dla Cloud9.

Druga runda pistoletowa również wpadła na konto FaZe Clan, które teraz mogło szybko odrobić utracone punkty. Amerykanie mieli jednak inny pomysł. Perfekcyjny force buy w ich wykonaniu zniszczył ekonomię FaZe, które już po chwili przegrywało 7:12. Zwycięzcy czwartego sezonu ECS musieli bardzo szybko obudzić się ze swoistego letargu, jeśli chcieli jeszcze powalczyć na tej mapie. FaZe Clan wreszcie zaczęło zaskakiwać swoich oponentów. Europejski mix zaliczył bardzo dobrą passę, która ostatecznie doprowadziła go do remisu 12:12. Genialna obrona podłożonej bomby w wykonaniu GuardiaNa olofmeistera dały FaZe prowadzenie. Po raz pierwszy od początku tego meczu, to Cloud9 musiało „gonić rywali”. FaZe szło dalej. Terroryści zyskali trzy map-pointy. C9 obroniło pierwsze dwa z nich, po czym – w ostatniej chwili – FaZe Clan postawiło kropkę nad „i”, wygrywając 16:14.

Pamiętajcie, że wszystkie informacje odnośnie ELEAGUE Major: Boston 2018 znajdziecie u nas, pod tym linkiem!