Cloud9 wyeliminowało G2 Esports z ELEAGUE Majora. Amerykanie w świetnym stylu wygrali ćwierćfinałowe spotkanie i ponownie zagrają przed własną publicznością. Ich kolejnym rywalem będzie zwycięzca pojedynku SK Gaming vs fnatic.

Gamers2

France G2 Esports

0

Faza pucharowa
ELEAGUE Major: Boston 2018
Trzeci ćwierćfinał

Mirage
(7:8; 1:8)

Overpass
(3:12; 4:4)

Cloud9 United States

2

Mirage

Cloud9 zdecydowało się na szybki atak na bombsite B w rundzie pistoletowej, lecz te zamiary zostały błyskawicznie stłamszone przez oponenta. Amerykanie nie podłamali się i szybko odpowiedzieli, a trzy zabójstwa z Desert Eagle zdobył Timothy 'autimatic' Ta. Po chwili ich prowadzenie wzrosło do 3:1 dzięki wykorzystaniu przewagi wyposażenia. G2 Esports wzięło się w garść na pierwszym fullu, ale moment później spotkał ich rewanż w wykonaniu oponenta. Stewie2k wraz z kolegami przejęli inicjatywę, a świetna gra ofensywna zapewniła im zwycięstwo połowy na poziomie 8:2. Dopiero wtedy nadeszło przebudzenie francuskiej formacji. Potrafiła ona podnieść się i sięgnąć po wszystkie rundy do końca pierwszej części, choć niektóre były niezwykle wyrównane. To oznaczało, że przed zmianą stron wynikiem było 8:7 na korzyść gospodarzy.

Druga pistoletówka powiększyła różnicę między obiema drużynami. Cloud9 nie miało większych problemów z wygraniem rund anty force i anty eco, co dało im prowadzenie 11:7. Starcie na fullu także poszło po myśli antyterrorystów, dzięki czemu coraz szybciej przybliżali się oni do końcowego tryumfu. G2 Esports odpowiedziało przy stanie 7:12, lecz ponownie nie potrafiło ponowić tego sukcesu. Amerykański skład znakomicie wykorzystał pomyłkę rywala, a na jego koncie pojawiło się siedem rund mapowych. Wykorzystał pierwszą z możliwych szans i zakończył Mirage'a zwycięstwem 16:8.

Overpass

Cloud9 skutecznie powstrzymało ofensywę na bombsite B w pistoletówce i zdobyło pierwszy punkt. G2 Esports nie zakupiło kevlarów w następnej rundzie, dzięki czemu mieli zestaw AK-47 w trzeciej. Jednak nawet to nie pomogło Francuzom w zakończeniu dobrej passy oponenta. Udało im się to dopiero przy stanie 0:4. Antyterroryści oddali jeszcze jedną potyczkę przez deficyt w ekwipunku, lecz moment później zrewanżowali się świetną agresją i przełamali rywala. Co więcej, znacznie przejęli oni inicjatywę, a solidna gra obronna dała im pewne zwycięstwo połowy, kiedy na tablicy wyników widniało 8:2. Dominacja została przerwana dopiero na poziomie 9:2. Na niewiele się to zdało, ponieważ ekipa gospodarzy ponownie od razu wróciła na właściwą ścieżkę. Dwie ostatnie rundy również poszły po jej myśli, co dało znaczne prowadzenie 12:3 do przerwy.

Wygranie trzech pierwszych starć w drugiej połowie zmniejszyło stratę G2 Esports do sześciu oczek i mogło dać nadzieję na comeback. Cloud9 ukróciło te zamiary na pierwszym fullu, kiedy to skutecznie weszło na bombsite A. Amerykański skład na tym nie poprzestał i ponowił swój sukces. Świetne ataki zapewniły mu aż dziewięć rund meczowych. Po chwili autimatic wraz z kolegami wykorzystali drugą okazję i mogli cieszyć się z awansu do półfinału dzięki zwycięstwu 16:7.

Pamiętajcie, że wszystkie informacje odnośnie ELEAGUE Major: Boston 2018 znajdziecie u nas, pod tym linkiem!