Team Liquid pokonało FlipSid3 Tactics w pierwszym meczu drugiej rundy kwalifikacyjnej podczas ELEAGUE Major: Boston 2018. Amerykańska formacja pokazała rywalom, że na de_cobblestone jest bardzo mocna. Dla FlipSid3 jest to już druga przegrana z rzędu.

Cobblestone

Drugi dzień zmagań rozpoczął się od wygranej przez FlipSid3 Tactics pistoletówki. Po chwilowej przerwie technicznej, terroryści poszli za ciosem. Wykorzystali przewagę broni, obejmując tym samym trzypunktowe prowadzenie. Pierwszy full należał natomiast do Team Liquid. Amerykańska formacja odzyskała straty, po czym na chwilę zajęła fotel lidera. Pomimo ogromnych problemów, F3 pokonało grających anty-eco oponentów. Stało się tak dzięki wygranemu przez Georgy „WorldEdit” Yaskin clutchowi 1 vs 2. Pięknym za nadobne odpłacił się Twistzz, który w pojedynkę pokonał dwóch terrorystów. Mimo utraty kolejnej rundy, która sprawiła, że ekonomia Team Liquid legła w gruzach, antyterroryści poradzili odparli atak rywali, używając jedynie zakupionych pistoletów. Ostatecznie, tryumf w pierwszej połowie odniosło FlipSid3 Tactics.

Team Liquid zgarnęło drugą rundę pistoletową, doprowadzając tym samym do remisu 8:8. Po objęciu dwupunktowego prowadzenia, wydawało się, że terroryści zdobędą jeszcze jeden punkt. F3 stanęło jednak na wysokości zadania, przeprowadzając genialne odbicie bs-a „A”. Ten błąd nie wybił amerykańskiego teamu z rytmu. Zaledwie chwilę później, na tablicy wyników mogliśmy już ujrzeć rezultat 12:9 dla Liquid. Drużyna NIicholasa „nitrO” Cannella parła do przodu, zbliżając się do zwycięstwa. Świetne i przemyślane ataki i rotacje sprawiły, że „Konie” zyskały aż sześć punktów meczowych. FlipSid3 czekało bardzo trudne zadanie. Doprowadzenie do dogrywki było niemal niemożliwe. Team Liquid szybko postawiło kropkę nad „i”, wygrywając 16:10.

Pamiętajcie, że wszystkie informacje odnośnie ELEAGUE Major: Boston 2018 znajdziecie u nas, pod tym linkiem!