Vega Squadron pozostaje w walce o wyjazd do Bostonu na playoffy ELEAGUE Majora. Rosyjska drużyna wyeliminowała z turnieju Team Liquid i zagra w piątej rundzie fazy legend.

0

Vega Squadron rozpoczęło spotkanie na Inferno od skutecznego ataku w rundzie pistoletowej. Również potyczki anty force i anty eco bezproblemowo wpadły na konto Rosjan, przez co ich prowadzenie wzrosło do 3:0. Pierwszy full to kontynuacja dobrej gry terrorystów, a kolejny punkt na konto dopisali chopper i keshandr, którzy świetnie poradzili sobie w sytuacji 2 vs 3. Team Liquid przebudziło się dopiero przy stanie 0:5. Amerykańska formacja uniknęła błyskawicznego resetu i podjęła walkę o wyrównanie. Potknęła się dopiero na ostatniej prostej, czyli kiedy na tablicy wyników widniało 4:5. Mir i spółka ponownie przejęli inicjatywę na mapie, co dość szybko zapewniło im zwycięstwo połowy. Trzy ostatnie rundy także wpadły na konto Vega Squadron, a w ostatniej z nich jR popisał się kapitalnymi strzałami z AWP, gdy został sam na trzech wrogów. Wynikiem końcowym pierwszej części było 11:4.

Po zmianie stron Liquid wzięło się w garść i zdobyło trzy potyczki, co zmniejszyło ich stratę do czterech oczek. Tym razem nawet pełny ekwipunek nie pomógł rosyjskiemu zespołowi w przełamaniu przeciwnika. Amerykanie całkowicie zdominowali rywala w początkowej fazie połowy i ta próba doprowadzenia do remisu była udana. Niespodziewanie, nie wyszli oni na prowadzenie, choć ich oponent posiadał w rundzie nr 23 słabsze wyposażenie. Chwilę później byliśmy świadkami kolejnej wymiany jeden za jeden, a po niej to Vega Squadron wróciło na właściwe tory. Zespół ten najpierw zapewnił sobie trzy punkty mapowe, po czym wykorzystał pierwszą szansę i wygrał 16:12.

Pamiętajcie, że wszystkie informacje odnośnie ELEAGUE Major: Boston 2018 znajdziecie u nas, pod tym linkiem!