Vega Squadron sprawia ogromną niespodziankę drugiego dnia ELEAGUE Majora. Rosyjski zespół pokonał faworyzowane FaZe Clan i jest o krok od awansu do kolejnego etapu turnieju.

European Union FaZe Clan

6

Faza pretendentów
ELEAGUE Major: Boston 2018
Runda druga
Drużyny z bilansem 1-0

Inferno
(3:12; 3:4)

Vega Squadron Russian Federation

16

Inferno

Vega Squadron zaczęło mapę od dwupunktowego prowadzenia po skutecznym odbiciu bombsite'u A w pistoletówce oraz bezproblemowej rundzie anty eco. Rosjanie poradzili sobie z rywalem także na pierwszym fullu. Prezentowali oni dość agresywny styl i odpłacało się to w zdobyczach punktowych. FaZe Clan również przyspieszyło, co od razu przyniosło efekt. Szybki atak bananem przy stanie 0:6 dał europejskiemu zespołowi zwycięstwo. Niespodziewanie, w szeregi terrorystów wdarło się nieporozumienie, ponieważ NiKo zginął na kilkanaście sekund przed końcem starcia, a co więcej, oddał oponentowi bombę. Mir i spółka wykorzystali szansę i zapewnili sobie wygranie połowy na poziomie 8:1. Przed kolejnym przełamaniem mieli oni już osiem oczek przewagi. Na nieszczęście FaZe, zespół ponownie spotkał się z błyskawicznym rewanżem. Vega Squadron zdominowało też końcówkę tej części Inferno, co dało im na rezultat 12:3 przed zmianą stron.

FaZe Clan sięgnęło po drugą pistoletówkę, ale rosyjska ekipa zdołała podłożyć bombę i zdecydowała się na zakup jednego AK-47 już w następnej rundzie. Nie przyniosło to jednak żadnych pozytywów. Dopiero następna potyczka zakończyła się sukcesem Vega Squadron po sprawnym ataku na bombsite A. Tym razem nie zdołali ponowić dobrej ofensywy, co nieco zniszczyło ich ekonomię. Wtedy terroryści popisali się niekonwencjonalnym zagraniem, ponieważ kupili cztery MAC-10, a co więcej, taki ekwipunek wystarczył im do wygrania starcia. Po chwili na ich koncie pojawiło się aż dziewięć punktów meczowych. Wykorzystali pierwszą szansę i pokonali faworyta wynikiem 16:6.

Pamiętajcie, że wszystkie informacje odnośnie ELEAGUE Major: Boston 2018 znajdziecie u nas, pod tym linkiem!