Cloud9 dokonało tego! Amerykanie wygrali ELEAGUE Major: Boston 2018, pokonując FaZe Clan po niesamowitym boju, który z pewnością przejdzie do historii Counter-Strike'a i esportu w ogóle!

European Union FaZe Clan

1

Faza pucharowa
ELEAGUE Major: Boston 2018
Wielki Finał
Druga mapa

Mirage
(10:5; 9:6)

Overpass
(3:12; 7:4)

Inferno
(8:7; 8:8) (4:4) (1:4)

Cloud9  United States

2

Inferno

Wynik ostatniej mapy tego finału otworzyło FaZe Clan. Cloud9 ponownie pokazało, że potrafi grać genialne rundy force buy. Terroryści wykorzystali przewagę broni i już po chwili, pomimo sporych problemów, doprowadzili rezultat do 2:1. C9 nie miało zamiaru spowalniać tempa i szybko powiększało swoją przewagę. Po pięciu porażkach z rzędu, FaZe wreszcie stawiło czoła atakującym oponentom. Tym razem szala przechyliła się na stronę Europejczyków, którzy po kilku ładnych obronach doprowadzili do remisu 5:5. Na wyrównaniu wyniku jednak nie poprzestali. Objęli prowadzenie i nie mieli najmniejszego zamiaru go oddać. Po raz pierwszy w tym finale to FaZe Clan zapewniło sobie zwycięstwo w pierwszej połowie. na grającym przed własną publicznością Cloud9 ciążyła z pewnością większa presja. Teraz, amerykański team musiał zrobić wszystko, by jak najbardziej zniwelować różnicę dzielącą go od rywali. Podopieczni valensa wykonali zadanie. Połowa zakończyła się rezultatem 8:7.

FaZe Clan lepiej zaczęło drugą część ostatniej mapy. Europejski superteam wygrał rundę pistoletową i tym razem już nie pozwolił, by oponenci zgarnęli force'a. Po trzech porażkach z rzędu, C9 obroniło się przed kolejnym atakiem, co dało tej formacji punkt numer 8. Terroryści, pomimo problemów, zdołali zaatakować i obronić zajęty już bombsite „B”. Prowadząc 13:8, FaZe było już o krok od spełnienia swoich marzeń. Mimo wszystko, był to wciąż gigantyczny krok, jaki do pokonania mieli zawodnicy Finna „karrigan” Andersen. Perfekcyjna obrona w wykonaniu antyterrorystów była tego dowodem. nic więc dziwnego, że FaZe zdecydowało się na wykorzystanie jednej z taktycznych pauz. Przyniosła ona oczekiwany rezultat. FaZe Clan, po jeszcze jednym potknięciu, zyskało cztery punkty meczowe. Cloud9 nie miało zamiaru odpuścić. Amerykanie obronili się w trzech kolejnych rundach, by przypieczętować to tym (prawie) najważniejszym zwycięstwem, które dało im dogrywkę!

Niesione na fali dopingu w postaci kibiców Cloud9 wygrało pierwszą potyczkę dogrywki. FaZe było w niesamowicie ciężkiej sytuacji. Amerykanie gnali po tytuł jak szaleni. Co rundę kwestie zwycięstwa i przegranej ważyły się o włos. Co rundę o wygranej decydowało jedno zabójstwo więcej. Ten finał nie mógł się tak po prostu skończyć. FaZe Clan doprowadziło do drugiej dogrywki!

FaZe wygrało pierwszą rundę drugiej dogrywki. Wydawało się, że ekipa karrigana pójdzie za ciosem, jednakże tarik miał inne plany. Lider Cloud9  w takim momencie wykonał ace'a! Emocji, jakie wywoływało to spotkanie nie da się opisać. Każda runda tutaj była jedną z najlepszych w historii tej gry. Cloud9 wreszcie tego dokonało. Amerykanie wygrali ELEAGUE Major: Boston 2018!

Pamiętajcie, że wszystkie informacje odnośnie ELEAGUE Major: Boston 2018 znajdziecie u nas, pod tym linkiem!