Space Soldiers pokonało Cloud9 w meczu wczorajszych przegranych podczas ELEAGUE Major: Boston 2018. Dzięki tej wygranej, turecka formacja ma bilans 1-1, podczas gdy ich dzisiejsi przeciwnicy są o krok od wyeliminowania.

Cobblestone

Kolejne spotkanie drugiej rundy rozpoczęło się od wygranej przez Cloud9 pistoletówki. Terroryści natychmiast odpowiedzieli, zdobywając force buy'a.  Idąc za ciosem, Space Soldiers objęło dwupunktowe prowadzenie 3:1, po czym przyszedł czas na pierwszego fulla. Amerykanie w pięknym stylu powstrzymali wejście rywali na bombsite „B”. Turecka formacja nie pozwoliła, by ta porażka wpłynęła na jej grę.  Space Soldiers powoli brnęło do przodu, w kierunku zgarnięcia całej pierwszej połowy. Cloud9 próbowało się bronić, ale już po chwili przegrywało 2:6, mając przed sobą kolejne eco. XANTARES skorzystał z okazji, zabijając czterech bezbronnych przeciwników.  Póki co, antyterroryści zbierali potężne bęcki. Idealnym przykładem tego był wygrany przez Ahmeta „paz” Karahoca clutch 1 vs 2. Wreszcie, po sześciu porażkach z rzędu, C9 zdołało się obronić. Podobnie, jak chwilę wcześniej –  Cloud9 zostało natychmiast ukarane. Ostatecznie, pierwsza połowa zakończyła się dosyć wysoką wygraną Space Soldiers – 11:4.

Timothy „autimatic” Ta zagrał fenomenalną rundę pistoletową, w której zdobył aż cztery fragi. Tym razem Amerykanie nie pozwolili rywalom na wygranie force'a. Cloud9 wykorzystało przewagę broni i zbliżyło się wynikiem do Turków. Ci jednak, po utracie ósmego punktu, zaczęli poprawiać swoje błędy i już po chwili, po świetnym ace w wykonaniu Engin „MAJ3R” Kupeli, prowadzili 14:9. Cloud9 uznało, że najlepszym sposobem na zgarnięcie kolejnej potyczki będzie typowy, bardzo szybki rush na bs „B”.  Podopieczni Sohama „valens” Chowdhury nie mieli zamiaru się poddawać. Runda po rundzie, terroryści odrabiali straty. Na rundę przed remisem, Space Soldiers wreszcie zdołało się obronić i zdobyło tym samym dwa punkty meczowe. Nie dziwne więc, że Cloud9 zdecydowało się na pauzę taktyczną, która po chwili okazałą się być techniczną. Jak mogliśmy zobaczyć, długa przerwa zdenerwowała paza, który w przepięknym stylu zakończył tę grę pięcioma fragami!

Pamiętajcie, że wszystkie informacje odnośnie ELEAGUE Major: Boston 2018 znajdziecie u nas, pod tym linkiem!