Vega Squadron otworzyło zmagania podczas kolejnego majora zwycięstwem nad Renegades. Pomimo wszelkich starań, które prawie zakończyły się dogrywką, australijska formacja nie dała rady stanąć na wysokości zadania.

0

Pierwsza runda kwalifikacji, które po zmianie formatu wchodzą w część majora, została zdobyta przez Vega Squadron, które rozpoczęło po stronie broniącej. Antyterroryści szybko zgarnęli kolejny punkt. W trzeciej potyczce, Renegades mogło już sobie pozwolić na zakup pełnego ekwipunku. Pomimo ogromnych problemów, terroryści wykorzystali swoją szansę. Australijska formacja poszła za ciosem i już po chwili objęła fotel lidera, jednakże nie nacieszyła się nim zbyt długo. Dobre wyczucie czasu Dmitriy „jR” Chervak, połączone z trzema fragami w wykonaniu Ukraińca, znacząco przyczyniło się do tryumfu Vega w kolejnej walce. Pomimo jednego potknięcia, Vega Squadron kontynuowało swoją passę. Antyterroryści zapewnili sobie zwycięstwo w pierwszej połowie. Genialne 1 vs 2 w wykonaniu Noah „Nifty” Francis, pozwoliło terrorystom na zagranie jeszcze jednego fulla. Ostatecznie jednak, ta część mapy zakończyła się wynikiem 10:5 dla Vega Squadron.

Vega Squadron zgarnęło kolejną pistoletówkę. Mimo przewagi broni, formacja ta nie była w stanie obronić zajętego BS-a w starciu force buy. Renegades miało w tym momencie dużą szansę na powrót. Dobre zachowanie terrorystów znacząco utrudniło ich przeciwnikom to zadanie. Krok po kroku, Vega przybliżało się do pierwszego zwycięstwa. Mając przewagę 14:9, rosyjski skład mógł czuć się wyjątkowo pewnie. Renegades czekały bardzo trudne chwile. Antyterroryści mieli do obronienia aż pięć punktów meczowych. Mimo wszystko, niszcząc ekonomię oponentów, byli w stanie tego dokonać. Runda za rundą, Renegaci zbliżali się do rywali. Mimo wszystko, Vega w ostatnim momencie postawiło kropkę nad „i” – wygrywając 16:14.

Pamiętajcie, że wszystkie informacje odnośnie ELEAGUE Major: Boston 2018 znajdziecie u nas, pod tym linkiem!