Quantum Bellator Fire dokonało tego, co wielu uważało za niemożliwe. Rosyjska formacja pokonała mousesports i z bilansem 3-1 awansowała do fazy pucharowej ELEAGUE Major: Boston 2018. Ekipa Chrisa „chrisJ” de Jong ma na to jeszcze jedną szansę.

Russian Federation QBF

1

Faza legend
ELEAGUE Major: Boston 2018
Runda czwarta
Drużyny z bilansem 2-1

Train
(2:13; 14:1)

mousesports European Union

0

Train

Wynik kolejnego dzisiejszego starcia otworzyło mousesports. Antyterroryści bez najmniejszych problemów przeszli przez kolejne rundy, w których ich rywale byli zmuszeni do grania bez pełnego ekwipunku. Nie minęła chwila, a mouz prowadziło już 5:0. Quantum Bellator Fire w dwóch fullach z rzędu nie mogło znaleźć sposobów na przedarcie się przez defensywę oponentów. Szczególnie, kiedy trafiali na Chrisa „chris J” de Jong, który bez większych problemów zdobył cztery fragi. Sytuacja rosyjskiego zespołu wyglądała coraz gorzej. Mousesports było coraz pewniejsze siebie, a to nie zwiastowało dla QB Fire niczego dobrego. W tym spotkaniu mieliśmy swoistą powtórkę tego, co stało się w meczu pomiędzy Space Soldiers a BIG chwilę wcześniej. Od początku, grę kontrolował jeden, niepopełniający rażących błędów zespół. Wreszcie, po ośmiu porażkach z rzędu, terroryści wdarli się, a następnie obronili zajęty bombsite. Ich radość nie trwała zbyt długo. Mouz odzyskało kontrolę na kolejne dwie potyczki. ostatecznie, pierwsza połowa zakończyła się wysokim zwycięstwem „Myszy” – 13:2.

Wynik drugiej rundy pistoletowej dawał jeszcze nadzieję na więcej emocji do końca spotkania. W drugiej potyczce tej połowy, Gregory „balbIna” Oleinick zdobył całkiem zabawnego ace'a. QBF robiło wszystko, by powrócić do tej gry. Rosjanie, krok po kroku, zbliżali się wynikiem do przeciwników, aż do momentu, kiedy po pięciu kolejnych zwycięstwach, przyszedł czas na dobry atak mousesports. Europejski mix dobrze zaatakował rywali i tym samym, brakowało mu już dwóch zwycięstw do upragnionego awansu. Cztery fragi w wykonaniu Aurimasa „kvik” Kvakšys zmusiły terrorystów do wykorzystania taktycznej pauzy. Quantum Bellator Fire coraz bardziej się nakręcało. Antyterroryści przegrywali już tylko 12:14. Świetna obrona sprawiła, że na tablicy wyników ujrzeliśmy remis. To, co przed majorem wydawało się niemożliwe, stawało się bardzo, ale to bardzo realne. QBF gnało w tym momencie po playoffy. Emocje Rosjan sięgały zenitu. Wykorzystując jedyny match-point dokonali oni niemożliwego i awansowali do ćwierćfinałów ELEAGUE Major: Boston 2018.

Pamiętajcie, że wszystkie informacje odnośnie ELEAGUE Major: Boston 2018 znajdziecie u nas, pod tym linkiem!