Space Soldiers zmiażdżyło BIG w pierwszym meczu czwartej rundy fazy legend podczas ELEAGUE Major: Boston 2018. Dzięki tej wygranej, turecka formacja wciąż pozostaje w grze o fazę pucharową, podczas gdy dla niemieckiej ekipy jest to już koniec przygody z majorem.

Turkey Space Soldiers

1

Faza legend
ELEAGUE Major: Boston 2018
Runda czwarta
Drużyny z bilansem 1-2

Cobblestone
(14:1; 7:2)

BIG Germany

0

Cobblestone

Pierwsza pistoletówka tej rundy zmagań należała w całości do Space Soldiers, które dobrym atakiem zniszczyło przeciwników, nie tracąc przy tym ani jednego zawodnika. Bez większych problemów, terroryści wykorzystali przewagę broni i wyszli na trzypunktowe prowadzenie. BIG dobrze rozpoczęło fulla, mimo to, dobre ustawienie Turków na „B” przechyliło szalę zwycięstwa na korzyść Space Soldiers. Engin „MAJ3R” Kupeli poprowadził swoją formację po piąte z rzędu zwycięstwo. Trzy zabójstwa Ahmeta „paz” Karahoca w połączeniu z wygranym przez niego clutchem 1 vs 2, dały „Żołnierzom” kolejny tryumf. Nic więc dziwnego, że BIG zdecydowało się na pauzę taktyczną. Po kolejnej porażce, dla Niemców przyszedł czas na zagranie z pełnym ekwipunkiem. Antyterroryści starali się z całych sił, jednakże nie byli w stanie przeciwstawić się sile oponentów, a w szczególności wspomnianego wcześniej paza, który grał po prostu bezbłędnie. Rzeź wciąż trwała. Wreszcie, po dziewięciu stratach z rzędu, BIG dało radę stawić czoła rywalom. Radość nie trwała zbyt długo, gdyż już w kolejnej potyczce – Space Soldiers brutalnie ukarało niemiecką formację. Bezradne Berlin International Gaming było już coraz bliżej katastrofy, czyli eliminacji z turnieju. Turcy grali rewelacyjnie. Nic więc dziwnego, że w pierwszej połowie zmietli z powierzchni ziemi swoich przeciwników, wygrywając ją 14:1.

Wyrok był już praktycznie podpisany. BIG, nawet z wygraną pistoletówką, musiałoby zagrać jeszcze lepszą stronę terrorystów, niż ich rywale, co wydawało się nierealne. Po trzech porażkach podczas rund eco, duet XANTARES paz zajął się przeciwnikami. BIG próbowało się bronić. Runda za rundą, ten niewyobrażalny comeback miał większe szanse na powodzenie.  Mimo wszystko, Space Soldiers postawiło kropkę nad „i”. Wygrywając 16:8, Turcy wyeliminowali z gry o playoffy kolejną z krakowskich legend.

 

Pamiętajcie, że wszystkie informacje odnośnie ELEAGUE Major: Boston 2018 znajdziecie u nas, pod tym linkiem!