Quantum Bellator Fire wygrywa swoje pierwsze spotkanie na ELEAGUE Majorze. Rosjanie pokonali Flash Gaming i mogą na chwilę odetchnąć z bilansem 1-1. Dla Chińczyków każdy kolejny mecz może być ostatnim.

16

Quantum Bellator Fire rozpoczęło Inferno od skutecznego ataku w pistoletówce i wyszło na prowadzenie. Flash Gaming nie czekało na fulla, tylko błyskawicznie odpowiedziało rywalowi grając force'a. Na ich nieszczęście, Rosjanie zrewanżowali się dokładnie tym samym. Terroryści przerwali wymiany i tym razem skutecznie wykorzystali lepszy ekwipunek, co dało wynik 4:1. Wtedy Chińczycy skompletowali pełne wyposażenie, po czym zaprezentowali udaną defensywę. Dwukrotne ponowienie sukcesu dało kolejny remis, tym razem na poziomie 4:4. Od tego momentu nikt nie przejął inicjatywy, a my byliśmy świadkami naprawdę ciekawych zagrań. Attacker zdobył bowiem pierwszego ace'a na tym turnieju perfekcyjnie blokując wejście na bombsite B. Ostatecznie, po następnej serii wymian, połowa musiała rozstrzygnąć się w piętnastej rundzie. Ta poszła po myśli Flash i to oni prowadzili do przerwy 8:7.

Druga pistoletówka powiększyła różnicę między obiema stronami. Wydawało się, że chiński zespół odskoczy na cztery oczka, lecz potknął się w rundzie nr 18, kiedy jego oponent nie posiadał nawet kevlarów. Takie zwycięstwo musiało podbudować QBF, ponieważ szybko wyszli oni na prowadzenie w spotkaniu. To właśnie antyterroryści zaczęli przybliżać się do upragnionej wygranej na Majorze. Flash Gaming przebudziło się, kiedy na tablicy wyników widniało 11:14. Zawodnicy atakujący byli blisko wyrównania, jednak ponownie nie poradzili sobie w najmniej spodziewanym momencie, czyli w starciu anty eco. To natomiast dało Rosjanom dwa punkty meczowe. Po chwili mogli oni już cieszyć się z tryumfu dzięki rezultatowi 16:13.

Pamiętajcie, że wszystkie informacje odnośnie ELEAGUE Major: Boston 2018 znajdziecie u nas, pod tym linkiem!