G2 Esports pokazało Misfits Gaming, kto w tej parze jest górą. Francuzi praktycznie bez żadnych problemów pokonali swoich bezradnych przeciwników. Ekipa Richarda „shox” Papillona ma już na swoim koncie dwa zwycięstwa i jest o krok od awansu.

United States Misfits

0

Faza pretendentów
ELEAGUE Major: Boston 2018
Runda druga
Drużyny z bilansem 1-0

Cobblestone
(1:14; 4:2)

Gamers2

G2 Esports France

1

Cobblestone

Ostatnie spotkanie drugiej rundy kwalifikacyjnej rozpoczęło się od dobrej obrony BS-a „B” w wykonaniu G2 Esports. Europejczycy poszli za ciosem i bardzo szybko uporali się z rywalami w trzech kolejnych potyczkach. Niestety, ale Misfits nie było w stanie wykorzystać starć z pełnym ekwipunkiem, co przełożyło się po chwili na wynik 0:5. Ekipa Richarda „shox” Papillon zmusiła oponentów do skorzystania z taktycznej pauzy. Przyniosła ona oczekiwany rezultat, gdyż Misfits Gaming, zakupując jedynie CZ-75, pokonało G2 w szóstej rundzie. Pomimo sporych problemów, Francuzi zgarnęli następny punkt. Póki co, Misfits nie było w stanie realnie zagrozić antyterrorystom. CT czuło się bardzo pewnie. Dobre ustawienie zawodników na mapie oraz genialne krycie się, skutecznie utrudniało atakującym osiągnięcie zamierzonych celów. Nic dziwnego, że Sean „seangares” Gares zarządził kolejną przerwę taktyczną. Do tej pory, G2 robiło to, na co tylko miało ochotę. Misfits było zmiażdżone. Dziesięciopunktowa przepaść, jaka dzieliła tę drużynę od przeciwników, była dla tej formacji druzgocąca. Pierwsza połowa zakończyła się tak, jak można było to przewidzieć – totalną katastrofą Misfits. G2 spokojnie wygrało ją 14:1.

Chociaż Amerykanie byli na przegranej pozycji, udało im się wygrać pistoletówkę, po czym wykorzystali przewagę broni. Hunter „SicK” Mims uratował swój zespół, wygrywając clutcha 1 vs 2 w rundzie full. Wygrał go nie dlatego, że zabił dwóch rywali, lecz dlatego, że po zabiciu pierwszego z nich podjął się udanej próby ninja defuse'a. Szczęście nie trwało zbyt długo. Trzy headshoty od Alexandre'a „bodyy” Pianaro zniszczyły Misfits. G2 Esports zyskało aż dziesięć rund meczowych! Wykorzystując pierwszą, Francuzi wygrali 16:5.

Pamiętajcie, że wszystkie informacje odnośnie ELEAGUE Major: Boston 2018 znajdziecie u nas, pod tym linkiem!