Drugi dzień fazy Nowych Legend na ELEAGUE Majorze zakończył się derbami Danii. Po wyśmienitym comebacku z wyniku 4:12, górą z tego pojedynku wyszło Astralis i zepchnęło swoich rodaków na dół tabeli.

14

Pistoletówka miała niecodzienny przebieg, ponieważ North zajęło bombsite B w sytuacji 5 vs 5, po czym Astralis zdołało wyeliminować wszystkich rywali, lecz zabrakło im czasu na rozbrojenie ładunku. Terroryści poradzili sobie także w starciach anty force oraz anty eco. Pierwszy full przyniósł przełamanie w wykonaniu składu device'a, lecz zachował on tylko jeden karabin. To miało znaczenie w kolejnych rundach, tym bardziej, że kilka z nich było wymianami jeden za jeden, co jeszcze bardziej niszczyło ekonomię. Ostatecznie, ta seria została przerwana przez zawodników atakujących, a co więcej, udało im się również zapewnić sobie wygranie połowy. Końcówka również była jednostronna, przez co po pierwszej części spotkania na tablicy wyników widniało 11:4.

Druga pistoletówka przybliżyła North do tryumfu na Trainie. Tym razem Astralis nie czekało na fulla i odpowiedziało oponentowi już w kolejnej rundzie. Terroryści zmniejszyli swoją stratę do czterech oczek po wykorzystaniu przewagi wyposażenia. MSL i spółka wrócili na właściwe tory od razu po uzyskaniu karabinów. Stać ich jednak było na zdobycie zaledwie dwóch punktów. Zwycięzcy poprzedniego ELEAGUE Majora zaczęli szybko przybliżać się do oponenta. Dominacja przyniosła efekt w postaci wyrównania na poziomie 13:13. To nie był koniec wyśmienitej passy, ponieważ zespół dowodzony przez zonica jako pierwszy zapewnił sobie dwie rundy meczowe. Wykorzystał właśnie tę ostatnią, dzięki czemu po świetnym comebacku wygrał 16:14.

Pamiętajcie, że wszystkie informacje odnośnie ELEAGUE Major: Boston 2018 znajdziecie u nas, pod tym linkiem!