Virtus.pro drugim zespołem, który żegna się z fazą Nowych Legend na ELEAGUE Majorze. Polacy odpadli z turnieju po porażce z Cloud9, a ich bilans wyniósł 0-3.

16

Runda pistoletowa przyniosła nieudaną ofensywę na bombsite B w wykonaniu Virtus.pro. Moment później Cloud9 bezproblemowo poradziło sobie także w starciach, gdzie posiadało lepsze wyposażenie. Polska formacja zaprezentowała skuteczny atak od razu po uzyskaniu pełnego ekwipunku, a trzy zabójstwa w sytuacji 3 vs 3 zdobył Wiktor 'TaZ' Wojtas. Na jej nieszczęście, rewanż oponenta był błyskawiczny, co automatycznie zmusiło terrorystów do gry eco. Amerykanie zaczęli odskakiwać z prowadzeniem, wydawało się również, że znakomicie czytają zamiary przeciwnika – chociażby, kiedy przy stanie 5:1 Jake 'Stewie2K' Yip wyeliminował czterech rywali po świetnym skrócie środka. Solidny występ szybko zapewnił jego drużynie zwycięstwo pierwszej połowy spotkania. Kolejne przebudzenie w szeregach ekipy Snaxa nadeszło, gdy na tablicy wyników widniało 1:10. Tym razem przejęła ona inicjatywę na dłużej. Polacy sięgnęli po wszystkie rundy do końca tej części Mirage'a, co oznaczało rezultat 5:10 przed zmianą stron.

Druga pistoletówka wpadła na konto Virtus.pro, lecz niespodziewanie, potknęli się oni już chwilę później, kiedy ich rywal grał force'a. Cloud9 uniknęło tej samej pomyłki, dzięki czemu odskoczyło już na 13:6. Podobnie jak w pierwszej połowie, Polacy wygrali pierwszą potyczkę, gdzie posiadali karabiny. Trzema fragami z AWP popisał się Jarosław 'pashaBiceps' Jarząbkowski. Wtedy jednak mieliśmy powtórkę natychmiastowego resetu. Od tego momentu amerykański skład uzyskał ekonomiczną przewagę, co doskonale wykorzystał, zapewniając sobie osiem rund meczowych. Równie szybko załatwił sprawę i wygrał mapę 16:7.

Pamiętajcie, że wszystkie informacje odnośnie ELEAGUE Major: Boston 2018 znajdziecie u nas, pod tym linkiem!