Szwedzka formacja zmiażdżyła zeszłorocznych zwycięzców Majora organizowanego pod szyldem ELEAGUE, doliczając drugie zwycięstwo do swojego bilansu.

Sweden fnatic

16

Faza legend
ELEAGUE Major: Boston 2018
Runda trzecia

Mirage
(12:3; 4:5)

Astralis Denmark

8

Mirage

Reprezentanci fnatic swoje dzisiejsze spotkanie przeciwko duńskiej drużynie rozpoczęli po stronie broniącej. Od samego początku Szwedzi pokazywali, że są dobrze przygotowanie na te starcie. Rundę pistoletową szwedzcy zawodnicy wygrali bez większych problemów, jednak terrorystom udało się podłożyć ładunek. Dzięki temu Astralis mogło nieco wcześniej odpowiednio wyposażyć się w odpowiednie karabiny, jednak nie wystarczyło to, by przedrzeć się przez silną defensywę rywala. Z upływem czasu ekipa Krimza powiększała swoją przewagę, a Duńczykom kończyły się pomysły na zaskoczenie swoich przeciwników. Szwedzi w tym spotkaniu cechowali się niesamowitym przygotowaniem ze strony indywidualnej, ale również ich gra zespołowa imponowała. Ostatecznie na półmetku fnatic prowadziło z wynikiem 12-3.

Po zmianie stron wydawać by się mogło, że szwedzcy zawodnicy szybko zakończą tę batalię, tym bardziej, że udało im się wygrać rundę pistoletową. Wówczas Astralis wzięło przerwę taktyczną, by omówić strategię na nadchodzące rundy, bowiem do zwycięstwa prowadziła bardzo długa droga… Po powrocie do rozgrywki Duńczycy znaleźli w końcu sposób na zatrzymanie szwedzkiego agresora, zdobywając cenny punkt. Po kilku kolejnych rundach, które zakończyły się zwycięskim rezultatem na korzyść duńskich graczy, wszystko wskazywało na to, że dev1ce i jego koledzy zrobią wszystko, by wygrać to spotkanie, lecz ich plany zakończyły się fiaskiem w momencie, gdy Szwedzi zaatakowali dysponując jedynie pistoletami. Pod koniec Astralis podjęło heroiczną próbę odrobienia tych ogromnych strat, jednak to fnatic zakończyło to spotkanie wynikiem 16-8, dopisując do swojego bilansu drugie zwycięstwo.

Mecze można oglądać z angielskim komentarzem na oficjalnym kanale ELEAGUE, lub z polskim komentarzem na tym kanale. Dodatkowo wszystkie informacje o turnieju znajdują się na naszej specjalnej podstronie dedykowanej temu wydarzeniu.