zamknij stream Stream

World Electronic Sports Games 2017

WESG to jeden z najbardziej nietypowych turniejów na scenie CS:GO. Zasada o jednonarodowych drużynach wprowadza wiele zamieszania.

WESG to duchowy spadkobierca turniejów WCG. Zasadna o jednonarodowych drużynach sprawia, że mówi się o wydarzeniu jako nieoficjalne mistrzostwa świata. Wagi dodaje też pula nagród, która osiąga półtora miliona dolarów. Najlepsza ekipa zgarnie aż $800,000, co sprawia, że jest to największa nagroda za wygranie jednego turnieju.

Wydarzenie odbywać się będzie w ciekawym formacie. Na samym początku rozegrana zostanie pierwsza faza grupowa, która zredukuje liczbę uczestników z 32 do 16. Następnie znów wszystkie drużyny zostaną podzielone na grupy i rozegrana będzie druga faza grupowa. Dopiero wtedy osiem wyłonionych ekip trafi do play-offów.

Rozgrywki w obydwóch fazach grupowych będą rozgrywane według zasady „każdy z każdym” z meczami best-of-one. Faza pucharowa będzie się charakteryzowała spotkaniami best-of-three, drabinką pojedynczej eliminacji i meczem o trzecie miejsce.

Podział nagród:

1. miejsce – $800,000
2. miejsce – $300,000
3. miejsce – $150,000
4. miejsce – $70,000
5-8. miejsce – $25,000
9-16. miejsce – $10,000
17-32. miejsce – $0

Grupa A

Thailand Alpha Red

Korea, Republic of MVP PK

Canada SubtLe

Brazil Team One

Grupa B

Poland AGO Esports

Singapore  B.O.O.T-dreamScape

Sweden GODSENT

United States Swole Patrol

Grupa C

Belgium Belgia

Vici Gaming logo

China ViCi Gaming

Spain Wololos

Australia Parallax

Grupa D

Brazil SK Gaming

Germany BIG

Russian Federation Rosja

China New4

Grupa E

South Africa Bravado

France EnVyUs

Algeria Viva Algeria

Ukraine Ukraina

Grupa F

Turkey Space Soldiers

France Limitless Addict

Argentina Isurus Gaming

Indonesia Recca Esports

Grupa G

United States Cloud9

Sweden Fnatic

Japan SZ Absolute

Canada The Onliners

Grupa H

Australia ORDER

China Team Max

Norway NOREG

Hong Kong Eat My Chips

Faza grupowa I

Wtorek, 13 marca:

04:45 – Korea, Republic of MVP PK 16:7 Thailand Alpha Red
04:45 – Canada subtLe 2:16 Brazil TeamOne
04:45 – Sweden GODSENT 16:1 Singapore B.O.O.T-d[S]
04:45 – Poland AGO 16:5 United States Swole Patrol
06:00 – China ViCi 11:16 Spain Wololos
06:00 – Belgium Belgium 16:6 New Zealand Parallax
07:30 – Korea, Republic of MVP PK 16:10 Brazil TeamOne
07:30 – Canada subtLe 14:16 Thailand Alpha Red
07:30 – Sweden GODSENT 16:14 United States Swole Patrol
07:30 – Poland AGO 16:10 Singapore B.O.O.T-d[S]
08:30 – China ViCi 11:16 Belgium Belgium
08:30 – New Zealand Parallax 4:16 Spain Wololos
08:30 – France EnVyUs 16:3 South Africa Bravado
10:00 – Korea, Republic of MVP PK 16:8 Canada subtLe
10:00 – Brazil TeamOne 16:8 Thailand Alpha Red
10:00 – Sweden GODSENT 16:8 Poland AGO
10:00 – United States Swole Patrol 14:16 Singapore B.O.O.T-d[S]
11:30 – China ViCi 8:16 New Zealand Parallax
11:30 – Belgium Belgium 16:8 Spain Wololos

Środa, 14 marca:

04:00 – Brazil SK Gaming 10:16 Russian Federation Russia
04:00 – Germany BIG 1:0 China New4
05:30 – United States Cloud9 16:1 Japan SZ Absolute
05:30 – Sweden fnatic 16:6 Canada The Onliners
05:30 – Turkey Space Soldiers 16:11 Argentina Isurus
05:30 – Indonesia Recca 17:19 France Limitless
07:00 – Brazil SK Gaming 11:16 Germany BIG
07:00 – Russian Federation Russia 1:0 China New4
08:30 – United States Cloud9 16:2 Canada The Onliners
08:30 – Sweden fnatic 16:14 Japan SZ Absolute
08:30 – Turkey Space Soldiers 16:11 France Limitless
08:30 – Indonesia Recca 16:3 Argentina Isurus
10:00 – Brazil SK Gaming 1:0 China New4
10:00 – Russian Federation Russia 13:16 Germany BIG
10:00 – Australia ORDER 16:8 China MAX
11:30 – United States Cloud9 8:16 Sweden fnatic
11:30 – Japan SZ Absolute 9:16 Canada The Onliners
11:30 – Turkey Space Soldiers 16:6 Indonesia Recca
11:30 – France Limitless 14:16 Argentina Isurus

Faza grupowa II

Czwartek, 15 marca:

Piątek, 16 marca:

Faza pucharowa

Niedziela, 18 marca:

  • 03:00 – Brazil TeamOne vs Russian Federation Russia
  • 04:45 – Sweden fnatic vs Turkey Space Soldiers

Faza Grupowa I

Grupa A

Lp.DrużynaBilansPunkty
1MVP PK3-09p
2Team One2-16p
3.Alpha Red1-23p
4subtLe0-30p

Grupa B

Lp.DrużynaBilansPunkty
1GODSENT3-09p
2AGO Esports2-16p
3B.O.O.T1-23p
4Swole Patrol0-30p

Grupa C

Lp.DrużynaBilansPunkty
1Belgia3-09p
2Wololos2-16p
3Parallax1-23p
4ViCi Gaming0-20p

Grupa D

Lp.DrużynaBilansPunkty
1Rosja3-09p
2BIG2-16p
3SK Gaming1-23p
4NEW40-30p

Grupa E

Lp.DrużynaBilansPunkty
1EnVyUs3-09p
2Bravado2-16p
3Viva Algeria0-30p
4Ukraina0-30p

Grupa F

Lp.DrużynaBilansPunkty
1Space Soldiers3-09p
2Recca1-23p
3Limitless1-23p
4Isurus1-23p

Grupa G

Lp.DrużynaBilansPunkty
1Fnatic3-09p
2Cloud92-16p
3Onliners1-23p
4SZ Absolute0-30p

Grupa H

Lp.DrużynaBilansPunkty
1ORDER3-09p
2Team MAX2-16p
3NOREG0-30p
4EMC0-30p

Faza Grupowa II

Grupa A

Lp.DrużynaBilansPunkty
1Rosja2-1-07p
2MVP PK1-2-05p
3EnVyUs0-2-12p
4Recca0-1-21p

Grupa B

Lp.DrużynaBilansPunkty
1Space Soldiers2-1-07p
2TeamOne1-2-05p
3ORDER1-1-14p
4Bravado0-0-20p

Grupa C

Lp.DrużynaBilansPunkty
1Fnatic1-2-05p
2AGO1-1-14p
3BIG1-1-14p
4Wololos1-0-23p

Grupa D

Lp.DrużynaBilansPunkty
1Cloud93-0-09p
2GODSENT2-0-16p
3Team MAX0-1-21p
4Belgium0-1-21p