WESG to jeden z najbardziej nietypowych turniejów na scenie CS:GO. Zasada o jednonarodowych drużynach wprowadza wiele zamieszania.
WESG to duchowy spadkobierca turniejów WCG. Zasadna o jednonarodowych drużynach sprawia, że mówi się o wydarzeniu jako nieoficjalne mistrzostwa świata. Wagi dodaje też pula nagród, która osiąga półtora miliona dolarów. Najlepsza ekipa zgarnie aż $800,000, co sprawia, że jest to największa nagroda za wygranie jednego turnieju.
Wydarzenie odbywać się będzie w ciekawym formacie. Na samym początku rozegrana zostanie pierwsza faza grupowa, która zredukuje liczbę uczestników z 32 do 16. Następnie znów wszystkie drużyny zostaną podzielone na grupy i rozegrana będzie druga faza grupowa. Dopiero wtedy osiem wyłonionych ekip trafi do play-offów.
Rozgrywki w obydwóch fazach grupowych będą rozgrywane według zasady „każdy z każdym” z meczami best-of-one. Faza pucharowa będzie się charakteryzowała spotkaniami best-of-three, drabinką pojedynczej eliminacji i meczem o trzecie miejsce.
Podział nagród:
1. miejsce – $800,000
2. miejsce – $300,000
3. miejsce – $150,000
4. miejsce – $70,000
5-8. miejsce – $25,000
9-16. miejsce – $10,000
17-32. miejsce – $0
Alpha Red
MVP PK
SubtLe
Team One
AGO Esports
B.O.O.T-dreamScape
GODSENT
Swole Patrol
Belgia
ViCi Gaming
Wololos
Parallax
SK Gaming
BIG
Rosja
New4
Bravado
EnVyUs
Viva Algeria
Ukraina
Space Soldiers
Limitless Addict
Isurus Gaming
Recca Esports
Cloud9
Fnatic
SZ Absolute
The Onliners
ORDER
Team Max
NOREG
Eat My Chips
Wtorek, 13 marca:
04:45 – MVP PK 16:7 Alpha Red
04:45 – subtLe 2:16 TeamOne
04:45 – GODSENT 16:1 B.O.O.T-d
04:45 – AGO 16:5 Swole Patrol
06:00 – ViCi 11:16 Wololos
06:00 – Belgium 16:6 Parallax
07:30 – MVP PK 16:10 TeamOne
07:30 – subtLe 14:16 Alpha Red
07:30 – GODSENT 16:14 Swole Patrol
07:30 – AGO 16:10 B.O.O.T-d
08:30 – ViCi 11:16 Belgium
08:30 – Parallax 4:16 Wololos
08:30 – EnVyUs 16:3 Bravado
10:00 – MVP PK 16:8 subtLe
10:00 – TeamOne 16:8 Alpha Red
10:00 – GODSENT 16:8 AGO
10:00 – Swole Patrol 14:16 B.O.O.T-d
11:30 – ViCi 8:16 Parallax
11:30 – Belgium 16:8 Wololos
Środa, 14 marca:
04:00 – SK Gaming 10:16 Russia
04:00 – BIG 1:0 New4
05:30 – Cloud9 16:1 SZ Absolute
05:30 – fnatic 16:6 The Onliners
05:30 – Space Soldiers 16:11 Isurus
05:30 – Recca 17:19 Limitless
07:00 – SK Gaming 11:16 BIG
07:00 – Russia 1:0 New4
08:30 – Cloud9 16:2 The Onliners
08:30 – fnatic 16:14 SZ Absolute
08:30 – Space Soldiers 16:11 Limitless
08:30 – Recca 16:3 Isurus
10:00 – SK Gaming 1:0 New4
10:00 – Russia 13:16 BIG
10:00 – ORDER 16:8 MAX
11:30 – Cloud9 8:16 fnatic
11:30 – SZ Absolute 9:16 The Onliners
11:30 – Space Soldiers 16:6 Recca
11:30 – Limitless 14:16 Isurus
Czwartek, 15 marca:
- 04:00 – EnVyUs 0:2 Russia
- 04:00 – MVP PK 2:0 Recca
- 04:00 – Space Soldiers 2:0 Bravado
- 04:00 – ORDER 1:1 TeamOne
- 06:00 – EnVyUs 1:1 Recca
- 06:00 – MVP PK 1:1 Russia
- 08:00 – Space Soldiers 1:1 TeamOne
- 08:00 – ORDER 2:0 Bravado
- 10:00 – Russia 2:0 Recca
- 11:00 – EnVyUs 1:1 MVP PK
- 12:00 – TeamOne 2:0 Bravado
- 12:00 – Space Soldiers 2:0 ORDER
Piątek, 16 marca:
- 04:00 – BIG 0:2 AGO Esports
- 04:00 – fnatic 2:0 Wololos
- 04:00 – GODSENT 0:2 Cloud9
- 04:00 – Belgium 1:1 MAX
- 07:00 – BIG 2:0 Wololos
- 07:00 – fnatic 1:1 AGO Esports
- 08:00 – GODSENT 2:0 MAX
- 08:00 – Belgium 0:2 Cloud9
- 10:00 – fnatic 1:1 BIG
- 10:00 – Wololos 2:0 AGO Esports
- 12:00 – Cloud9 2:0 MAX
- 12:00 – Belgium 0:2 GODSENT
Sobota, 17 marca:
- 03:00 – fnatic 2:0 MVP PK
- 03:00 – Cloud9 1:2 TeamOne
- 05:30 – Space Soldiers 2:0 GODSENT
- 05:30 – Russia 2:1 AGO Esports
- 09:30 – fnatic 2:0 TeamOne
- 11:30 – Space Soldiers 2:0 Russia
Niedziela, 18 marca:
- 03:00 – TeamOne vs Russia
- 04:45 – fnatic vs Space Soldiers
Grupa A
Lp.,Dru%C5%BCyna,Bilans,Punkty|1,MVP%20PK,3-0,9p|2,Team%20One,2-1,6p|3.,Alpha%20Red,1-2,3p|4,subtLe,0-3,0p
Grupa B
Lp.,Dru%C5%BCyna,Bilans,Punkty|1,GODSENT,3-0,9p|2,AGO%20Esports,2-1,6p|3,B.O.O.T,1-2,3p|4,Swole%20Patrol,0-3,0p
Grupa C
Lp.,Dru%C5%BCyna,Bilans,Punkty|1,Belgia,3-0,9p|2,Wololos,2-1,6p|3,Parallax,1-2,3p|4,ViCi%20Gaming,0-2,0p
Grupa D
Lp.,Dru%C5%BCyna,Bilans,Punkty|1,Rosja,3-0,9p|2,BIG,2-1,6p|3,SK%20Gaming,1-2,3p|4,NEW4,0-3,0p
Grupa E
Lp.,Dru%C5%BCyna,Bilans,Punkty|1,EnVyUs,3-0,9p|2,Bravado,2-1,6p|3,Viva%20Algeria,0-3,0p|4,Ukraina,0-3,0p
Grupa F
Lp.,Dru%C5%BCyna,Bilans,Punkty|1,Space%20Soldiers,3-0,9p|2,Recca,1-2,3p|3,Limitless,1-2,3p|4,Isurus,1-2,3p
Grupa G
Lp.,Dru%C5%BCyna,Bilans,Punkty|1,Fnatic,3-0,9p|2,Cloud9,2-1,6p|3,Onliners,1-2,3p|4,SZ%20Absolute,0-3,0p
Grupa H
Lp.,Dru%C5%BCyna,Bilans,Punkty|1,ORDER,3-0,9p|2,Team%20MAX,2-1,6p|3,NOREG,0-3,0p|4,EMC,0-3,0p
Grupa A
Lp.,Dru%C5%BCyna,Bilans,Punkty|1,Rosja,2-1-0,7p|2,MVP%20PK,1-2-0,5p|3,EnVyUs,0-2-1,2p|4,Recca,0-1-2,1p
Grupa B
Lp.,Dru%C5%BCyna,Bilans,Punkty|1,Space%20Soldiers,2-1-0,7p|2,TeamOne,1-2-0,5p|3,ORDER,1-1-1,4p|4,Bravado,0-0-2,0p
Grupa C
Lp.,Dru%C5%BCyna,Bilans,Punkty|1,Fnatic,1-2-0,5p|2,AGO,1-1-1,4p|3,BIG,1-1-1,4p|4,Wololos,1-0-2,3p
Grupa D
Lp.,Dru%C5%BCyna,Bilans,Punkty|1,Cloud9,3-0-0,9p|2,GODSENT,2-0-1,6p|3,Team%20MAX,0-1-2,1p|4,Belgium,0-1-2,1p