ORDER wygrało z MAX w jedynym spotkaniu grupy H na WESG 2017. Obie drużyny były pewne awansu do kolejnej fazy turnieju, jednak to Australijczycy wywalczyli lepsze rozstawienie.

Australia ORDER

16

Faza Grupowa I
World Electronic Sports Games
Grupa H

Nuke
(11:4; 5:4)

MAX China

8

Nuke

MAX bez większych problemów wygrało rundę pistoletową po stronie broniącej. ORDER nie czekało na fulla i odpowiedziało już moment później grając force'a. Australijczycy uniknęli pomyłki rywala, dzięki czemu odskoczyli na 3:1. Sukces chińskiej ekipy w starciu na pełnych ekwipunkach mógł zwiastować wyrównanie, jednak przy stanie 3:2 BURNRUOk ugrał clutcha 1 vs 3. Terroryści zaczęli budować przewagę i nawet w przypadku przełamania błyskawicznie wracali na właściwe tory. Dobra gra w ataku zapewniła im zwycięstwo połowy na poziomie 8:3. Końcówka także poszła po myśli ORDER, ponieważ zdobyli oni trzy z czterech ostatnich rund i wygrali pierwszą część mapy 11:4.

Po zmianie stron MAX zwyciężyło pistoletówkę, jednak ponownie przegrało następną rundę na force'a przeciwnika. ORDER spokojnie wykorzystało przewagę wyposażenia i ich prowadzenie wzrosło do 14:5. Wtedy byliśmy świadkami ostatniego zrywu chińskiej drużyny, lecz stać ją było tylko na zdobycie trzech punktów. Australijczycy doszli do głosu i wykorzystali pierwszą z siedmiu szans meczowych, wygrywając tym samym 16:8.

Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące finałów World Electronic Sports Games znajdziecie na naszej podstronie.