Cloud9 przysporzyło Szwedom mniej kłopotów niż SCARZ Absolute. Fnatic pokonało Amerykanów wysokim wynikiem, po świetnej połowie antyterrorystów.

16

Fnatic otworzyło spotkanie wygraną pistoletówką. Jednak podłożona bomba pozwoliła Amerykanom szybciej kupić lepsze ekwipunek. Zaskoczyli swoich oponentów szybkim wejściem na obszar bombowy A, dzięki czemu błyskawicznie zmusili ich do grania eco. Zespół z Nowego Kontynentu wyszedł na prowadzenie, lecz nie nacieszył się nim zbyt długo. Podczas następnego ataku nadziali się na wzmocnioną obronę, składającą się ze wszystkich zawodników Fnatic, którzy dysponowali deaglami. To wystarczyło żeby golden i spółka zgarnęli punkt dla siebie. To całkowicie odwróciło role w spotkaniu i pozwoliło Szwedom całkowicie zdominować pierwszą połowę. Dzięki świetnej obroni zdołali zdobyć aż 12 punktów.

Po zmianie stron Cloud9 okazało się lepsze w pietoletówce, czyniąc sobie szansę na potencjalny powrót do spotkania. Szwedzi zaskoczyło podczas swojego force'a, lecz skład tarika odpowiedział pięknym za nadobne. Trzeba przyznać, że Amerykanie nie odpuszczali do samego końca, lecz bardzo mała zaliczka z pierwszej połowy uniemożliwiła im wykonanie comebacku. Fnatic zakończyło to spotkanie wynikiem 8:16.Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące finałów World Electronic Sports Games znajdziecie na naszej podstronie.