GODSENT zapewnia sobie awans do drugiej fazy grupowej na finałach WESG 2017. Szwedzi wyszli zwycięsko z pojedynku przeciwko Swole Patrol, choć tym razem nie był on aż tak jednostronny.

United States Swole Patrol

14

Faza Grupowa I
World Electronic Sports Games
Grupa B

Overpass
(5:10; 9:6)

GODSENT Sweden

16

Spotkanie na Overpassie rozpoczęło się od wygranej przez GODSENT pistoletówki. Wydawało się, że Szwedzi bezproblemowo odskoczą na 3:0, lecz nie poradzili sobie w trzeciej rundzie, kiedy przeciwnikowi brakowało nawet kevlarów. Swole Patrol miało okazję uzyskać prowadzenie, jednak także potknęło się w starciu na rywala grającego force'a. Od wyniku 3:2 antyterroryści przejęli inicjatywę i zaczęli dominować nad oponentem. Faworyt meczu spokojnie radził sobie z atakami amerykańskiej formacji, co dobrze odzwierciedlał rezultat. Zdobył on sześć punktów z rzędu i przed kolejnym przełamaniem miał przewagę na poziomie 9:2. Ekipa freakazoida nie dała za wygraną i podjęła próbę powrotu, która zakończyła się ostatecznie na zmniejszeniu straty do pięciu oczek i wyniku 5:10.

Po zmianie stron Swole Patrol wygrało pistoletówkę, a GODSENT pokazało skutecznego force'a. Ten błąd nie podłamał Amerykanów, którzy szybko powrócili na właściwą ścieżkę. Przed pierwszym fullem różnica między obiema drużynami wynosiła dwa punkty. Karabiny w rękach Szwedów od razu zmieniły obraz spotkania, ponieważ terroryści zaczęli błyskawicznie przybliżać się do tryumfu. Kilka udanych ataków dało im sześć rund meczowych. Wtedy pojawił się okres niemocy, ale ostatecznie wykorzystali ostatnią możliwą szansę i zwyciężyli mapę 16:14.Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące finałów World Electronic Sports Games znajdziecie na naszej podstronie.