AGO Esports remisuje w dwumeczu z Fnatic i znajduje się o krok od awansu do fazy pucharowej posiadając łącznie cztery punkty.

Sweden Fnatic

1

Faza Grupowa II
World Electronic Sports Games
Grupa C

Mirage
(9:6; 7:4)

Cache
(6:9; 3:7)

AGO Esports Poland

1

AGO świetnie rozpoczęło spotkanie. Wygrali pistoletówkę oraz nie dali się zaskoczyć przez przeciwników z gorszym ekwipunkiem. Szwedzi wygrali swojego pierwszego fulla, lecz Polacy odpowiedzieli zmuszając ich do kolejnego eco. Wtedy naszym powinęła się noga. Fnatic pokazało się zdobywając punkt podczas force'a. Od tego momentu ich oblicze całkowicie się odmieniło. Jastrzębie dwojąc się i trojąc wykonywały przeróżne ataki, lecz bezskutecznie. Ekipa goldena zgarnęła aż sześć rund z rzędu. Dopiero wtedy AGO przerwało tę passę świetnie przemyślanymi wejściami. Zdobyło dwa punkty i Szwedzi musieli grać na samych pistoletach. Z pozoru łatwa runda zaprzepaściła naszym szansę na wygraną pierwszą połowę, bo ekipa JW świetnie odparła atak dysponując CZ-tkami i Desert Eaglami.

Druga pistoletówka wpadła na konto Fnatic. Polacy odpowiedzieli podczas pierwszego fulla, powodując problemy finansowe u swoich oponentów. Dzięki temu zdołali trochę nadgonić wynik, zdobywając jeszcze trzy punkty. Jednak były to ostatnie sukcesy na tej mapie. Szwedzi zakończyli to spotkanie wynikiem 16:10.Snatchie wygrał pistoletówkę dla swojego zespołu. Udało mu się wyeliminować wszystkich przeciwników, dzięki czemu mogli łatwo zdobyć dwie kolejne rundy. Fnatic odpowiedziało podczas pierwszego force'a, lecz Polacy nie pozwolili im się rozpędzić. Od razu przeprowadzili skuteczny atak, zmuszając swoich oponentów do grania z gorszym ekwipunkiem. Początek tej mapy był podobny do poprzedniej, lecz tym razem AGO nie straciło przewagi. Świetna postawa po stronie terrorystów pozwoliła im zakończyć pierwszą połowę z wynikiem 6:9.

Druga pistoletówka również wpadła na konto naszych rodaków. Problemy zaczęły się gdy Fnatic wyposażyło się w pełne ekwipunki. Powoli zaczęli gonić AGO. Po trzech oddanych rundach Jastrzębie zdecydowały się na pauzę taktyczną. Po omówieniu błędów snatchie trzema zabójstwami z CZ-tki przerwał dobrą passę Szwedów. To pozwoliło im doprowadzić do zwycięstwa wynikiem 9:16.Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące finałów World Electronic Sports Games znajdziecie na naszej podstronie.