Jastrzębie rozpoczynają zmagania w Chinach! Pierwszym rywalem Polaków była ekipa byłego gracza Cloud9 – FreakaZoida, grająca pod nazwą Swole Patrol.

United States Swole Patrol

5

Faza Grupowa I
World Electronic Sports Games
Grupa B

Cache
(1:14; 4:2)

AGO Esports Poland

16

Cache

Polacy od samego początku rozpoczęli dominację nad spotkaniem. Wygrana pistoletówka pozwoliła im dobrze wejść w mecz, a pokonanie przeciwników na ich pierwszym fullu umocniło pozycję Jastrzębi. Zawodnicy Swole Patrol ponownie byli w stanie powalczyć z naszymi dopiero w piątej rundzie, lecz znów nie mieli szans w bezpośrednim starciu. Po kolejnych dwóch oddanych punktach i wyniku 0:7, zdecydowali się zarządzić pauzę taktyczną. Zaowocowała ona pierwszą wygraną Amerykanów, lecz ich kolejny atak zakończył się fiaskiem. Przez to nabawili się poważnych problemów finansowych, co jeszcze bardziej ułatwiło naszym wypracowanie sobie potężnej przewagi. Taka dominacja w wykonaniu Polaków zapewniła im aż 14 punktów w pierwszej połowie.

Po zmianie stron inicjatywę na chwilę przejęło Swole Patrol. Wygrali drugą pistoletówkę, dzięki czemu trochę nadrobili wynik. Amerykanie nie mogli nacieszyć się tym stanem rzeczy zbyt długo – już podczas pierwszego fulla AGO odpowiedziało. Zamknięcie tego spotkania było tylko formalnością.

Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące finałów World Electronic Sports Games znajdziecie na naszej podstronie.