AGO Esports uporało się z drugim rywalem z pierwszej fazy grupowej, dzięki czemu już zagwarantowali sobie awans do kolejnego etapu turnieju.

Singapore B.O.O.T-dreamcape

5

Faza Grupowa I
World Electronic Sports Games
Grupa B

Mirage
(5:10; 5:6)

AGO Esports Poland

16

Jastrzębie uległy w pistoletówce, lecz zdołały odpowiedzieć podczas swojego force'a. Dzięki temu to oni wyszli na prowadzenie na początku spotkania. Gracze z Singapuru podczas swojego pierwszego fulla doprowadzili do sytuacji dwóch na jednego, lecz GruBy wspiął się na wyżyny swoich możliwości i pokonał Benkaia i ImpressioNa, po czym rozbroił bombę. W kolejnej rundzie w podobnej sytuacji znalazł się snatchie i on również podołał niesprzyjającym okolicznościom. Po serii sześciu oddanych punktów B.O.O.T zdecydowało się na przerwę taktyczną. Jej efekty zobaczyliśmy już podczas następnego ataku, który przerwał naszym dobrą passę. Tym razem to oni na krótką chwilę przejęli inicjatywę w spotkaniu, lecz AGO nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. Przed końcem pierwszej połowy zdołali zasilić swoje konto o dodatkowe trzy punkty, co dało wynik 5:10.

Po zmianie stron Polacy okazali się lepsi w pistoletówce, lecz stracili panowanie nad przebiegiem spotkania tylko gdy antyterroryści zakupili broń. Jastrzębie nie mogły znaleźć odpowiedniej formy ataku, dzięki czemu ich przeciwnicy odrabiali straty. Jednak wypracowana zaliczka z pierwszej rundy okazała się dla nich za mała. To właśnie AGO Esports zamknęło mecz wynikiem 10:16.Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące finałów World Electronic Sports Games znajdziecie na naszej podstronie.