Jastrzębie trafili do niezwykle trudnej grupy, przez wielu nazywaną grupą śmierci tego turnieju. AGO świetnie rozpoczyna zmagania od wygranej z BIG.

2

AGO wygrało pistoletówkę, jednak dali się zaskoczyć w kolejnej rundzie przez Niemców, więc to właśnie oni wyszli na prowadzenie dzięki przewadze ekonomicznej. Polacy nie poradzili sobie podczas pierwszego fulla, przez co wynik zaczął wyglądać dla nich bardzo nieciekawie – 6:1. Wtedy Jastrzębie się przebudziły i zaczęły odrabiać straty. Dzięki dobrej obronie i świetnej postawie snatchiego AGO nie tylko wykaraskało się z tragicznego wyniku, a wyszli na prowadzenie kończąc pierwszą połowę wynikiem 7:8.

Po zmianie stron pistoletówkę wygrało BIG, lecz dzięki podłożeniu bomby Polacy szybciej mogli wyposażyć się w pełne ekwipunki. Decyzja okazała się trafna, bo szybciej udało im się pokonać rywala i zniszczyć jego płynność finansową. AGO kontynuowało swoją dobrą passę z poprzedniej połówki. Ich ataki całkowicie rozgramiały szeregi BIG, a przewaga błyskawicznie rosła. Doprowadzili do wyniku 10:15 i byli o krok od wygranej. Wtedy BIG postawiło opór, wpędzając naszych w niemałe tarapaty, aż w końcu wywalczyli dogrywkę.

AGO lepiej poradziło sobie w pierwszej połowie doliczonego czasu gry. Wygrali dwie rundy i to pozwoliło im zwyciężyć pierwszą mapę.Niemcy wygrali pistoletówkę. Polacy zaskoczyli ich podczas force'a, lecz BIG odpowiedziało pięknym za nadobne, dzięki czemu to oni zyskali przewagę i to aż 5:1. Dopiero wtedy Jastrzębie były w stanie odpowiedzieć. Tym razem nie udało się wykonać tak świetnego powrotu. Nasi sąsiedzi z zachodu dobrze poradzili sobie przy obronie obszarów bombowych, wygrywając aż dziesięć rund.

Druga połowa rozpoczęła się od wygranej pistoletówki przez Niemców, lecz tym razem AGO zdołało skutecznie obrócić sytuację na swoją korzyść, wygrywając force'a. To pozwoliło im nadrobić wynik. Gdy BIG zdobyło 14 punkt, znalazło się bardzo blisko wygranej. Polacy tym razem zdołali wyrównać wynik, a następnie pokonać Niemców bardzo bliskim wynikiem 14:16.Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące finałów World Electronic Sports Games znajdziecie na naszej podstronie.