Mało kto się spodziewał takiego scenariusza. Nie reprezentacja Rosji i nie SK Gaming wygrywa grupę D. Najlepsi okazali się zawodnicy BIG, którzy dzięki temu otrzymają lepsze rozstawienie w kolejnym etapie.

Germany BIG

16

Faza Grupowa I
World Electronic Sports Games
Grupa D

Cache
(10:5; 6:8)

Rosja Russian Federation

13

Cache

Niemcy wygrali pistoletówkę i nie dali się zaskoczyć podczas force'a przeciwników. Zawodnicy z Rosji odpowiedzieli podczas pierwszego fulla, lecz nie poradzili sobie w kolejnej obronie, gdzie słabym ogniwem okazali się gracze z obszaru bombowego B. Dzięki temu BIG zmusiło swoich oponentów do gry z samymi pistoletami, tym samym wzbogacając się o kolejne dwa punkty. Rosja następne dwie rundy była w stanie zdobyć po uzyskaniu lepszego oręża. Głównymi bohaterami był seized, który tylko przez te dwie obrony zdobył pięć zabójstw. Jednak zdecydowanie najlepszym zawodnikiem na serwerze był tabseN, który ciągnął swój zespół w stronę zwycięstwa. Po pierwszej połowie, która zakończyła się wynikiem 10:5 posiadał niemalże 20 trafień.

Druga pistoletówka również została wygrana przez Niemców. Rosjanie zdecydowali się wcześniej przekupić bronie, lecz decyzja okazała się nietrafna. Nie przeszkodziło im to w wygraniu force'a, podczas którego zobaczyliśmy tradycyjne szybkie wejście na obszar bombowy B, z CZ-tkami. Dzięki temu Rosjanie mogli nadrobić trochę strat, doprowadzając do wyniku 13:11. BIG w porę się obudziło i zatrzymało rozpędzających się przeciwników, nie dając im wyegzekwować powrotu.

Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące finałów World Electronic Sports Games znajdziecie na naszej podstronie.