Trzeci mecz przyniósł Space Soldiers trzecie zwycięstwo na finałach World Electronic Sports Games. Zespół Calyxa awansował do kolejnego etapu nie ponosząc ani jednej porażki.

Turkey Space Soldiers

16

Faza Grupowa I
World Electronic Sports Games
Grupa F

Cobblestone
(12:3; 4:3)

Recca Indonesia

6

Cobblestone

Space Soldiers chciało zakończyć fazę grupową z bilansem 3-0 i początek ostatniego spotkania nieco ich do tego przybliżył. Oprocz pistoletówki i starć anty eco, turecki zespół poradził sobie z rywalem także na pierwszym fullu. Recca miało ogromne problemy z odparciem ataków przeciwnika, a sam wynik zaczynał być pogromem. Drużyna z Indonezji odpowiedziała dopiero przy stanie 0:7, a trzy otwierające zabójstwa w tej rundzie zdobył jej snajper – xccurate. Na nieszczęście zespołu, spotkał się on z natychmiastowym resetem. Tak było też w dwóch pozostałych przypadkach – Space Soldiers szybko przełamywało oponenta i do końca połowy straciło już tylko dwa punkty. Przed zmianą stron na tablicy wyników widniało 12:3.

Druga pistoletówka poszła po myśli Recca, a wykorzystanie przewagi uzbrojenia zmniejszyło ich stratę do sześciu oczek. Turecki skład wrócił na właściwą ścieżkę od razu po uzyskaniu karabinów. Najpierw zapewnił sobie dziewięć rund meczowych, a moment później mógł już cieszyć się ze zwycięstwa 16:6.

Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące finałów World Electronic Sports Games znajdziecie na naszej podstronie.