GODSENT rozgromiło B.O.O.T-d[S] w swoim pierwszym spotkaniu na finałach WESG 2017. Szwedzi udowodnili, że wraz z AGO są faworytami grupy B i na Mirage'u oddali tylko jedną rundę.

Sweden GODSENT

16

Faza grupowa I
World Electronic Sports Games 2017
Grupa B

Mirage
(14:1; 2:0)

B.O.O.T-d[S] Singapore

1

Mirage

B.O.O.T-d[S] wygrało rundę pistoletową i zdecydowało się zacząć mecz po stronie atakującej. Taki wybór nie przyniósł sukcesu w pistoletówce, a GODSENT bezproblemowo powstrzymało ofensywną próbę rywala. Moment później prowadzenie Szwedów wzrosło już do 3:0, dzięki wykorzystaniu lepszego ekwipunku. Formacja z Singapuru odpowiedziała na pierwszym fullu, lecz na jej nieszczęście, po chwili spotkała się z natychmiastowym resetem. Twist wraz z kolegami zdecydowanie przejęli inicjatywę i coraz bardziej odskakiwało z wynikiem. Dobra gra defensywna zapewniła im zwycięstwo tej połowy Mirage'a na poziomie 8:1. Terroryści nie mieli pomysłu na przedarcie się przez obronę oponenta. Jak się okazało, dominacja trwała już do końca pierwszej części mapy, co oznaczało rezultat 14:1 przed zmianą stron.

Druga pistoletówka wpadła na konto GODSENT, a to mogło zwiastować błyskawiczny koniec spotkania. Tak też się stało – Szwedzi wykorzystali pierwszą z czternastu możliwych szans i rozpoczęli turniej od zwycięstwa 16:1.

Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące finałów World Electronic Sports Games znajdziecie na naszej podstronie.