Znamy już pierwszego finalistę World Electronic Sports Games. O puchar powalczy fnatic, które w meczu półfinałowym poradziło sobie z TeamOne. Przeciwnikiem Szwedów będzie Space Soldiers lub Rosja.

Sweden fnatic

2

Faza pucharowa
World Electronic Sports Games
Półfinał

Mirage
(11:4; 5:3)

Nuke
(10:5; 6:1)

Sweden fnatic odrzuca Cache
Brazil TeamOne odrzuca Inferno
Sweden fnatic wybiera Mirage
Brazil TeamOne wybiera Nuke
Sweden fnatic odrzuca Overpass
Brazil TeamOne odrzuca Cobblestone
Pozostaje Train

TeamOne Brazil

0

Fnatic udanie rozpoczęło swoją mapę i szybko uzyskało przewagę punktową. Oprócz wykorzystania lepszego wyposażenia po pistoletówce, Szwedzi wygrali także dwa starcia na fullu. Skuteczna odpowiedź w wykonaniu TeamOne nadeszła dopiero przy stanie 0:5, ale Brazylijczycy nie zdołali ponowić tego sukcesu. To pozwoliło antyterrorystom jeszcze bardziej powiększyć prowadzenie. Solidne obrony zapewniły im zwycięstwo połowy na poziomie 8:1. Wtedy też nastąpiło przebudzenie zawodników atakujących, którzy walczyli o zmniejszenie straty. Jak się okazało, do końca tej części ugrali tylko trzy rundy i do przerwy znacznie przegrywali 4:11.

Po zmianie stron różnica między obiema drużynami zmalała do pięciu oczek, a to dzięki sukcesom TeamOne w pistoletówce i potyczce anty eco. Fnatic wróciło na właściwą ścieżkę od razu po dostaniu karabinów. Na drodze po punkty mapowe Szwedzi stracili zaledwie jedną rundę. Później wykorzystali pierwszą z ośmiu szans i zwyciężyli 16:7.TeamOne wygrało pistoletówkę po stronie atakującej, lecz moment później nie poradziło sobie z przeciwnikiem grającym force'a. Fnatic uniknęło tej samej pomyłki, dzięki czemu od razu wyszło na prowadzenie 3:1. Na szczęście Brazylijczyków, dobrze wykorzystali oni pełny ekwipunek, a na tablicy wyników pojawił się remis 3:3. Od tego momentu to jednak szwedzka formacja przejęła inicjatywę i zdobywała kolejne punkty. Terroryści odpowiedzieli dwukrotnie, ale w żadnym z tych przypadków nie potrafili ponowić sukcesu. Zawodnicy broniący pokazywali solidnego Counter-Strike'a i po piętnastu rundach prowadzili 10:5.

Początek drugiej części Nuke'a przyniósł zwycięstwo fnatic w pistoletówce oraz natychmiastową odpowiedź TeamOne. Szwedzi nie czekali na fulla i także zrewanżowali się skutecznym forcem. To zakończyło wymiany, a faworyt przybliżał się do finału. Dobra gra w ofensywie dała mu pewne zwycięstwo 16:6 i awans do kolejnego etapu.Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące finałów World Electronic Sports Games znajdziecie na naszej podstronie.