Turniej wszedł w kolejną fazę grupową, w której rozgrywane spotkania będą miały format best-of-two. Tym razem reprezentacja Rosji pokazała na co ich stać.

2

Rosjanie rozpoczęli całkowitą dominację meczu już od pistoletówki, w której nV zdobyło wyłącznie dwa fragi. Następnie ekipa Dosi bez problemu poradziła sobie w dwóch kolejnych rundach, jak i podczas pierwszego fulla przeciwników. Francuzi zostali zmuszeni do rozegrania eco, aby w piątej rundzie znów kupić karabiny. Ich drugi full był naprawdę bliski, jednak electronic wygrał sytuację dwóch na jednego. Ataki EnVyUs były bezskuteczne. Próbowali wielu wariantów, jednak reprezentacja Rosji zawsze wiedziała jak ustawić skuteczną obronę. Przez to Francuzi nie zdobyli przez całą połowę ani jednego punktu.

Druga pistoletówka choć bardzo bliska, była formalnością. Rosjanie skutecznie zaatakowali na obszar bombowy B i zakończyli mecz.

Cobblestone

Druga mapa rozpoczęła się bardzo podobnie do pierwszej. Rosjanie wygrali pistoletówkę oraz dwie kolejne rundy. Z niewielkimi problemami wygrali pierwszego fulla przeciwników. Dzięki temu zmusili oponentów do grania z samymi pistoletami. Francuzi odpowiedzieli dopiero na wynik 1:6. Jednak tym razem nV nie pozostało chłopcami do bicia. Zaczęli odrabiać straty. Do końca pierwszej połowy świetnie radzili sobie atakując obszary bombowe, dzięki czemu udało im się powrócić do spotkania na wynik 7:8.

Po zmianie stron Francuzi znów zaczęli mieć problemy. Wygrali pistoletówkę, lecz dali się zaskoczyć w kolejnej rundzie przez co stracili punkty. Lepiej poradzili sobie podczas swojego pierwszego fulla, lecz zaraz znów polegli zmuszając się do gry na samych pistoletach. W tych wymianach obronną ręką wyszli reprezentanci Rosji, którzy ostatecznie wygrali tę mapę wynikiem 10:16.

Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące finałów World Electronic Sports Games znajdziecie na naszej podstronie.