Team One dzięki świetnej grze na Mirage'u remisuje w mapach ze Space Soldiers. Dzięki temu Brazylijczycy wciąż mają szansę zająć drugie miejsce w grupie.

Turkey Space Soldiers

1

Faza Grupowa II
World Electronic Sports Games
Grupa B

Train
(12:3; 4:8)

Mirage
(9:6; 2:10)

Team One Brazil

1

Space Soldiers wygrało pierwszą pistoletówkę. Dali się zaskoczyć podczas następnej rundy, lecz odpowiedzieli pięknym za nadobne przeprowadzając skuteczny atak z samymi pistoletami. Przewaga ekonomiczna pozwoliła im łatwo zdobywać kolejne punkty. Brazylijczycy byli bezradni wobec ataków wystosowanych przez Space Soldiers. Całkowity brak oporu spowodował, że zakończyli pierwszą połowę wynikiem 12:3.

Po zmianie stron to Team One przejęło inicjatywę. Wygrana pistoletówka pozwoliła im realnie myśleć o powrocie do spotkania. Dobrze poradzili sobie również podczas pierwszego fulla, lecz gdy ekipa XANTARESA ponownie wyposażyła się w odpowiedni oręż, zatrzymali rozpędzające się Team One. Przynajmniej tak na początku mogło się wydawać. Po oddaniu dwóch punktów Team One wróciło do walki o zwycięstwo, sukcesywnie odrabiając straty. Brazylijczycy popełnili jednak tragiczny w skutkach błąd – przegrali sytuację czterech na dwóch i dali przeciwnikom rozbroić bombę. Dzięki temu Space Soldiers zgarnęło piętnasty punkt i zamknęło tę mapę w kolejnej rundzie.Brazylijczycy wygrali pistoletówkę oraz dwie kolejne rundy. Nie poradzili sobie z przeciwnikami podczas ich pierwszego fulla i to właśnie tureccy zawodnicy przejęli inicjatywę w meczu. Pokonali Team One cztery razy z rzędu, po czym oddali jeden punkt. Wyszło im to na dobre, ponieważ ponowna wygrana zresetowała ekonomię zawodników z Nowego Kontynentu. Przez to Space Soldiers było w stanie doprowadzić do wysokiej przewagi 10:5.

Po zmianie stron Team One zgarnęło drugą pistoletówkę. Podłożona bomba pozwoliła graczom z Turcji szybciej wyposażyć się w odpowiednie karabiny. Space Soldiers wygrało pierwszego fulla, lecz nie udało im się rozpocząć dobrej passy. Wszystko przez świetną obronę obszarów bombowych w wykonaniu Brazylijczyków. Często mogliśmy zobaczyć sprytne skracanie pozycji lub ustawianie się w nietypowych miejscach, które całkowicie zaskakiwały atakujących. Dzięki temu udało im się zremisować wynik w mapach.Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące finałów World Electronic Sports Games znajdziecie na naszej podstronie.