MVP PK stoczyło bardzo wyrównany bój z rosyjską reprezentacją. Po zawziętej walce na mapie Cache, Koreańczycy ostatecznie doprowadzili do remisu.

Korea, Republic of MVP PK

1

Faza Grupowa II
World Electronic Sports Games
Grupa A

Cobblestone
(4:11; 7:5)

Cache
(13:2; 3:10)

Rosja Russian Federation

1

Rosjanie podczas swojego pierwszego natarcia wygrali pistoletówkę. Dali się zaskoczyć podczas force'a przeciwników, lecz odpowiedzieli pięknym za nadobne i to oni wyszli na prowadzenie 1:4. Koreańczycy skutecznie obronili się podczas swojego pierwszego fulla, ale przegrana kolejna runda rozpoczęła u nich złą passę. Oddali aż sześć punktów z rzędu, lecz obudzili się pod sam koniec pierwszej połowy, żeby zapewnić sobie trochę większy margines błędu. Rosja łącznie zdobyła aż 11 rund.

Zmiana stron odmieniła oblicze MVP PK. Koreańczycy zgarnęli pistoletówkę, dając sobie szansę na powrót do spotkania. Przegrali pierwszego fulla, lecz wyszli z tego obronną ręką, dzięki wygranej w kolejnym ataku. Zmusiło to Rosjan do grania na samych pistoletach i oddania kolejnego punktu oponentom. Po chwili ten scenariusz się powtórzył – znów, reprezentanci Rosji okazali się lepsi z pełnym ekwipunkiem i ulegli przy następnej próbie obrony. Jednak Rosja po pauzie była w stanie naprawić błędy w obronie. MVP zaciekle walczyło o powrót, lecz zaliczka z pierwszej połowy okazała się zbyt mała.Tym razem to Koreańczycy otworzyli mapę wygraną pistoletówką. Bez większych problemów poradzili sobie z force'ującymi przeciwnikami. Rosjanie nie byli w stanie zdobyć punktu podczas swojego pierwszego fulla, co zaowocowało rosnącą przewagę MVP. Dopiero gdy bonus za przegraną osiągnął maksymalną wartość, Dosia i spółka byli w stanie zakupić pełne ekwipunki. Zdołali wygrać jedną rundę, na wynik 6:1, po czym Koreańczycy wrócili do całkowitej dominacji w meczu. Zaprezentowali świetne taktyki po stronie terrorystów, które nie pozostawiały wątpliwości, że drużyna z Dalekiego Wschodu na tej lokacji jest zdecydowanie lepsza od Rosji. Przed zmianą stron zobaczyliśmy wynik 13:2.

Druga pistoletówka wpadła na konto rosyjskiej drużyny. To umożliwiło im podjąć próbę powrotu do tego spotkania. Poradzili sobie podczas force'a przeciwników, a później nie mieli problemów z ich pierwszym fullem. Można było zobaczyć, że MVP nie czuje się tak komfortowo broniąc obszarów bombowych, jak podczas ich atakowania. Koreańczycy zdołali wygrać swój pierwszy punkt dopiero po ośmiu stratach. Rosjanie zmusili swoich przeciwników do gry na samych pistoletach i wtedy ekipa zeffa postanowiła skrócić pozycje z CZ-tkami. To okazało się szalenie trafną decyzją, dzięki czemu doprowadzili do wyniku 15:11. To niedługo później pozwoliło im zakończyć mecz wynikiem 16:12.Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące finałów World Electronic Sports Games znajdziecie na naszej podstronie.