Space Soldiers zgodnie z planem rozpoczyna swoją przygodę na finałach WESG. Turecki skład poradził sobie z Isurus, choć rywal sprawił mu niemałe problemy.

11

Isurus Gaming sięgnęło po pierwszą pistoletówkę, choć paz dzielnie walczył i wyeliminował trzech rywali w clutchu 1 vs 4. Space Soldiers wróciło do gry od razu po uzyskaniu pełnego ekwipunku, czyli przy stanie 0:2. Turecka formacja chciała szybko wyjść na prowadzenie, jednak powiodła się dopiero druga próba. Miała ona przewagę w aspekcie finansów i mogła znacznie uciec z wynikiem, jednak niespodziewanie potknęła się w dziesiątej rundzie, kiedy jej przeciwnik posiadał same ulepszone pistolety. Ostatni okres połowy poszedł po myśli Argentyńczyków, którzy rzutem na taśmę wywalczyli minimalne prowadzenie 8:7 do przerwy.

Początek drugiej części spotkania należał do Space Soldiers, które wygrało trzy pierwsze rundy. Od czasu pierwszego fulla byliśmy świadkami wyrównanego starcia. Zobaczyliśmy trzy wymiany jeden za jeden, przez co żadna z drużyn na dobre nie ustabilizowała ekonomii. W decydującym momencie to jednak tureccy zawodnicy okazali się lepsi. Najpierw zapewnili sobie cztery rundy mapowe, po czym wykorzystali pierwszą szansę i wygrali 16:11.Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące finałów World Electronic Sports Games znajdziecie na naszej podstronie.