Space Soldiers trzecim półfinalistą World Electronic Sports Games 2017. Turecka formacja poradziła sobie z GODSENT i w kolejnym etapie turnieju powalczy ze zwycięzcą meczu AGO vs Rosja.

0

Początek pierwszej mapy należał do GODSENT, które po wygraniu pistoletówki i starć anty eco zdobyło również potyczkę na fullu. Space Soldiers wzięło się w garść dopiero, kiedy ich strata wynosiła już sześć oczek. Przy tej próbie zmniejszenia różnicy do rywala, Turkom udało się zdobyć tylko trzy rundy. Szwedzi odpowiedzieli kolejnymi udanymi obronami, co zapewniło im zwycięstwo połowy na poziomie 8:3. XANTARES wraz z kolegami nie pozwolili na pogrom i końcówka poszła po ich myśli, dzięki czemu przed zmianą stron nieznacznie przegrywali 6:9.

Po zmianie stron Space Soldiers doprowadziło do remisu 9:9. Pełny ekwipunek pomógł GODSENT w przerwaniu serii rywala i Szwedzi ponownie odzyskali prowadzenie. Zdołali odskoczyć na trzy oczka, lecz jak się okazało, to wszystko, na co było ich wtedy stać. Turecki skład przejął inicjatywę i po kolejnym wyrównaniu to on zaczął budować przewagę. Na drodze po punkty mapowe przegrał tylko jedną potyczkę. Wydawało się, że wykorzysta pierwszą z dwóch szans, ale freddieb świetnie ugrał clutcha 1 vs 3. Wyśmienite zagranie nie pomogło Szwedom w osiągnięciu dogrywki, ponieważ Space Soldiers wygrało trzydziestą rundę i całą mapę 16:14.

Cache

GODSENT wygrało pistoletówkę po stronie broniącej, lecz nie zdołało ponowić tego sukcesu w następnej rundzie. Space Soldiers uniknęło przełamania, a lepsze wyposażenia dało im prowadzenie 3:1. Szwedzi odpowiedzieli po uzyskaniu karabinów, ale moment później po raz kolejny spotkali się z resetem. Turecka drużyna mogła zbudować sporą przewagę, tym bardziej, że przy stanie 6:3 znów udało jej się przełamać przeciwnika. Lepsza sytuacja ekonomiczna przełożyła się na rezultat 9:3 na korzyść ekipy Calyxa. GODSENT doszło do głosu dopiero w końcówce i po ugraniu trzech ostatnich rund zmniejszyło stratę do 6:9.

Początek drugiej części mapy przyniósł remis na poziomie 9:9. Pierwszy full poszedł już po myśli Space Soldiers i to pozwoliło im przejąć inicjatywę. Szwedzi mieli problemy z przedarciem się przez dobrą obronę rywala. Nawet jeśli im się to udało, moment później zostali przełamani. Udane zagrania dały Turkom pięć rund meczowych. Wykorzystali pierwszą możliwą szansę i awansowali do półfinału po zwycięstwie 16:10.

Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące finałów World Electronic Sports Games znajdziecie na naszej podstronie.