Reprezentacja Belgii wygrała grupę C na finałach WESG 2017. Drużyna ScreaMa już przed ostatnim meczem była pewna awansu, lecz na dokładkę pokonała Wololos i osiągnęła bilans 3-0.

Belgium Belgia

16

Faza Grupowa I
World Electronic Sports Games
Grupa C

Inferno
(7:8; 9:0)

Wololos Spain

8

Początek spotkania o pierwsze miejsce w grupie C należał do Wololos. Hiszpanie nie tylko wygrali pistoletówkę i starcia z lepszym wyposażeniem, ale ponowili swój sukces również na fullu. Odpowiedź reprezentacji Belgii nadeszła przy stanie 0:5, lecz szybki reset ekonomii zwiastował kolejne kłopoty. Przełamanie przeciwnika dało terrorystom możliwość odskoczenia na sześć oczek. Dopiero wtedy na dobrze przebudzili się Ex6TenZ i spółka. Zawodnicy broniący wygrali sześć z siedmiu ostatnich rund i przed zmianą stron minimalnie przegrywali 7:8.

Belgia kontynuowała dobrą passę na początku drugiej części, dzięki czemu po raz pierwszy na Inferno uzyskała prowadzenie. Potyczka na fullu przybliżyła terrorystów do tryumfu w grupie. Po zmianie stron byliśmy świadkami koncertu jednej drużyny. ScreaM wraz z kolegami grali świetnie i po bezbłędnej stronie atakującej zapewnili sobie siedem rund meczowych. Wykorzystali pierwszą szansę, dzięki czemu wygrali 16:8.Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące finałów World Electronic Sports Games znajdziecie na naszej podstronie.