Space Soldiers wciąż nie przegrało mapy na finałach WESG 2017. Tym razem turecki zespół pokonał Bravado i udanie rozpoczął drugi etap fazy grupowej.

0

Runda pistoletowa została zdobyta przez Space Soldiers po skutecznym odbiciu bombsite'u w sytuacji 5 vs 5. Starcie anty eco było formalnością. Antyterroryści poradzili sobie z rywalem także na pierwszym fullu, dzięki czemu mogli spokojnie powiększyć przewagę. Bravado odpowiedziało przy stanie 0:4, lecz pierwsza próba zniwelowania straty przyniosła błyskawiczne przełamanie. Dopiero od wyniku 1:6 gra zawodników atakujących wyglądała lepiej. Kilka udanych akcji w ofensywie pozwoliło im myśleć o wyrównaniu. Na ich nieszczęście, potknęli się na ostatniej prostej. Turecki zespół wziął się do roboty w najbardziej odpowiednim momencie i znacznie zdominował końcówkę połowy, wygrywając ostatecznie 10:5.

Początek drugiej części Traina był kontynuacją dobrej passy Space Soldiers, które odskoczyło na 13:5. Rewanż Bravado nadszedł po uzyskaniu przez tę formację pełnego ekwipunku. Jak się okazało, stać ją było tylko na dwie skuteczne obrony. Po przełamaniu rywala, XANTARES z ekipą szybko zapewnili sobie osiem rund mapowych. Moment później mogli już cieszyć się ze zwycięstwa 16:7.Druga mapa rozpoczęła się od kolejnej pistoletówki wygranej przez Space Soldiers. Podobnie jak wcześniej, tureccy zawodnicy sięgnęli również po starcia anty force i anty eco. Bravado wróciło do gry od razu po uzyskaniu karabinów. Tym razem zespół z Republiki Południowej Afryki nie tylko doprowadził do wyrównania, ale także zdołał odskoczyć przeciwnikowi na dwa punkty. Faworyt spotkania nie pozwolił na powiększenie przewagi i zaprezentował kolejne udane ataki, co przełożyło się na remis 5:5. Końcówka połowy była wyrównana, a zwycięzcę poznaliśmy dopiero w piętnastej rundzie. Ta poszła po myśli Space Soldiers, dzięki czemu do przerwy minimalnie prowadzili oni 8:7.

Po zmianie stron Bravado zdobyło pistoletówkę, lecz moment później nie poradziło sobie z rywalem grającym force'a. Antyterroryści uniknęli tej samej pomyłki i odskoczyli na 11:8. Tym razem nawet pełny ekwipunek nie pomógł ekipie Sonica, przez co ich oponent przybliżał się do zwycięstwa. Skuteczna ofensywa nadeszła, kiedy na tablicy wyników widniało 8:13. Co więcej, gracze atakujący przejęli nieco inicjatywę i wydawało się, że kolejne wyrównanie wisi w powietrzu. Niespodziewanie, przy stanie 13:11 Space Soldiers wygrało starcie, choć ich wyposażenie odstawało od przeciwnika. Na koncie formacji MAJ3Ra szybko pojawiły się cztery rundy meczowe. Wykorzystała pierwszą możliwą szansę i zwyciężyła Cobblestone'a 16:11.Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące finałów World Electronic Sports Games znajdziecie na naszej podstronie.