Wczoraj obyło się bez niespodzianek, lecz dzisiejsze rozgrywki od razu zaskakują. Reprezentacja Rosji okazuje się zdecydowanie lepsza od drużyny SK Gaming.

Russian Federation Rosja

16

Faza Grupowa I
World Electronic Sports Games
Grupa D

Overpass
(9:6; 7:4)

Brazil SK Gaming

10

Overpass

Rosjanie rozpoczęli spotkanie od wygrania pistoletówki. Bez problemu poradzili sobie w dwóch następnych rundach, dzięki czemu już na samym początku spotkania zyskali przewagę. SK Gaming odpowiedziało podczas pierwszego fulla, lecz nie poradziło sobie z koleją obroną. To wykorzystała ekipa Dosi, która zdając sobie sprawę z problemów finansowych u oponentów, pewnie wchodziła na obszary bombowe. Brazylijczycy odpowiedzieli dopiero na wynik 2:8, gdy uzyskali pełną płynność finansową i zakupili obydwie snajperki. Od tego momentu Brazylijczycy rozpoczęli odrabianie strat. Świetne pozycjonowanie na mapie i wyrabianie sobie przewagi na początku niemalże każdej rundy zaowocowało tylko jednym oddanym punktem do końca pierwszej połowy.

SK lepiej poradziło sobie w drugiej pistoletówce, lecz Rosjanie byli w stanie zaskoczyć podczas swojego force'a. Pozwoliło im to jeszcze trochę odskoczyć z wynikiem, jednak tylko gdy ekipa FalleNa zakupiła pełne ekwipunki od razu była w stanie odpowiedzieć. Brazylijczycy małymi kroczkami zaczęło powracać do tego spotkania, z rundy na rundę sukcesywnie odrabiając wynik. Jednak spora przewaga Rosjan pozostawiła im gigantyczny margines błędu. Wystarczył jeden przebłysk aby obrócić wszystko na swoją korzyść. Rosjanie zakończyli spotkanie wynikiem 10:16.

Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące finałów World Electronic Sports Games znajdziecie na naszej podstronie.