Space Soldiers pokazało się z bardzo dobrej strony i po dosyć jednostronnym spotkaniu wygrało z Rosją. Turecka formacja zmierzy się teraz w finale WESG z Fnatic.

Turkey Space Soldiers

2

Faza pucharowa
WESG 2017 World Finals
Półfinał

Cobblestone
(10:5; 6:1)

Nuke
(6:9; 7:4)

Turkey Space Soldiers odrzuca Overpass
Russian Federation Rosja odrzuca Cache
Turkey Space Soldiers wybiera Cobblestone
Russian Federation Rosja 
wybiera Nuke
Turkey Space Soldiers odrzuca Train
Russian Federation Rosja odrzuca Inferno
Mapa decydująca: Mirage

Russian Federation Rosja

0

Pierwsza mapa tego półfinału rozpoczęła się od wygranej przez Rosję pistoletówki. Antyterroryści poszli za ciosem, wykorzystując przewagę broni. Space Soldiers bardzo szybko odzyskało kontrolę i już po chwili, turecka formacja była na pozycji lidera. Rosjanie próbowali się bronić, jednakże nie szło im to najlepiej. Terroryści bez problemu odnajdywali luki w obronie rywali, co bezpośrednio przekładało się na wynik. Rosja była w stanie jeszcze tylko trzy razy obronić się przed Turkami. Idealnym skwitowaniem pierwszej połowy był ace w wykonaniu Can „XANTARES” Dörtkardeş

Druga połowa była po prostu nudna. „Mecz jednego zespołu” – można by rzec. Space Soldiers bez najmniejszych problemów odpierało ataki rywali i już po kilku minutach, turecki skład wygrał 16:6.Początek drugiej mapy zapowiadał nam rychły koniec całego meczu. Space Soldiers wygrało rundę pistoletową, po której momentalnie zaczęło wykorzystywać lepszą sytuację ekonomiczną. Turecka formacja tryumfowała również podczas pierwszego pojedynku z pełnym ekwipunkiem po obu stronach barykady. Ta porażka sprawiła, że już po chwili, Rosja przegrywała 0:5. Po jeszcze jednej porażce, Rosjanie obudzili się z letargu. Antyterroryści szybko odrobili straty. Sytuacja z początku Nuke'a się diametralnie zmieniła. Rosjanie nie zwolnili tempa. Wygrali pierwszą połowę 9:6.

Po zmianie stron, Turcy zgarnęli pistoletówkę, która pozwoliła im po chwili doprowadzić do remisu. Następne kilka minut rozgrywki było bardzo zacięte. Toczyła się walka punkt-za-punkt. Lepiej na tym wyszli reprezentanci Space Soldiers, którzy po stracie jedenastego punktu już do końca tryumfowali, wygrywając ostatecznie 16:11.Wszystkie informacje na temat turnieju w katowickim Spodku możesz znaleźć na naszej dedykowanej podstronie.