Space Soldiers pokazało się z bardzo dobrej strony i po dosyć jednostronnym spotkaniu wygrało z Rosją. Turecka formacja zmierzy się teraz w finale WESG z Fnatic.

Cobblestone

Pierwsza mapa tego półfinału rozpoczęła się od wygranej przez Rosję pistoletówki. Antyterroryści poszli za ciosem, wykorzystując przewagę broni. Space Soldiers bardzo szybko odzyskało kontrolę i już po chwili, turecka formacja była na pozycji lidera. Rosjanie próbowali się bronić, jednakże nie szło im to najlepiej. Terroryści bez problemu odnajdywali luki w obronie rywali, co bezpośrednio przekładało się na wynik. Rosja była w stanie jeszcze tylko trzy razy obronić się przed Turkami. Idealnym skwitowaniem pierwszej połowy był ace w wykonaniu Can „XANTARES” Dörtkardeş

Druga połowa była po prostu nudna. „Mecz jednego zespołu” – można by rzec. Space Soldiers bez najmniejszych problemów odpierało ataki rywali i już po kilku minutach, turecki skład wygrał 16:6.

Nuke

Początek drugiej mapy zapowiadał nam rychły koniec całego meczu. Space Soldiers wygrało rundę pistoletową, po której momentalnie zaczęło wykorzystywać lepszą sytuację ekonomiczną. Turecka formacja tryumfowała również podczas pierwszego pojedynku z pełnym ekwipunkiem po obu stronach barykady. Ta porażka sprawiła, że już po chwili, Rosja przegrywała 0:5. Po jeszcze jednej porażce, Rosjanie obudzili się z letargu. Antyterroryści szybko odrobili straty. Sytuacja z początku Nuke'a się diametralnie zmieniła. Rosjanie nie zwolnili tempa. Wygrali pierwszą połowę 9:6.

Po zmianie stron, Turcy zgarnęli pistoletówkę, która pozwoliła im po chwili doprowadzić do remisu. Następne kilka minut rozgrywki było bardzo zacięte. Toczyła się walka punkt-za-punkt. Lepiej na tym wyszli reprezentanci Space Soldiers, którzy po stracie jedenastego punktu już do końca tryumfowali, wygrywając ostatecznie 16:11.

Wszystkie informacje na temat turnieju w katowickim Spodku możesz znaleźć na naszej dedykowanej podstronie.