EnVyUs traci kolejne punkty w drugiej fazie grupowej finałów WESG. Tym razem jedną mapę Francuzom urwało Recca. Oba zespoły mają obecnie bilans 0-1-1.

Cobblestone

EnVyUs wygrało pistoletówkę po stronie broniącej, a moment później ponowiło sukces w potyczce anty force. Niespodziewanie, Francuzi potknęli się w trzeciej rundzie, kiedy ich przeciwnicy posiadali niemalże zerowy ekwipunek. Ekipa Vincenta 'Happy' Schopenhauera nie podłamała się tym błędem i błyskawicznie wróciła na właściwą ścieżkę. Faworyt prezentował solidną grę defensywną, dzięki czemu cały czas powiększał prowadzenie. Zawodnicy z Indonezji mieli przebłyski, jednak po zdobytym punkcie byli od razu resetowani. RpK wraz z kolegami zapewnili sobie zwycięstwo połowy, kiedy na tablicy wyników widniało 8:2. Końcówka także należała do nich, ponieważ do oddali już tylko piętnastą rundę, co oznaczało rezultat 12:3 do przerwy.

Po zmianie stron Recca wygrało pistoletówkę, a clutchem 1 vs 2 popisał się xccurate. Na nieszczęście drużyny, ponownie nie potrafiła ona ponowić swojego sukcesu. Po tym byliśmy świadkami dwóch wymian jeden za jeden, co dało EnVyUs aż dziewięć punktów mapowych. Wtedy rozpoczął się okres niemocy terrorystów. Popełniali coraz więcej błędów – między innymi pozwolili przeciwnikowi rozbroić bombę w smoke'u w sytuacji 2 vs 1. Recca dzielnie walczyło o comeback, jednak oponent miał zbyt wiele szans, by wszystkie zmarnować. Ostatecznie, spotkanie zakończyło się zwycięstwem Francuzów wynikiem 16:13.

Recca sięgnęło po pierwszą pistoletówkę na Trainie, lecz chwilę później dało się przełamać rywalowi grającemu force'a. EnVyUs spokojnie wykorzystało przewagę wyposażenia i odskoczyło na 3:1. Od czasu starcia na fullu to jednak gracze z Indonezji przeważali. Udało im się nawet wyjść na prowadzenie – najpierw 4:3, a następnie 6:4. Wtedy nastąpiło przebudzenie Francuzów. Przejęli oni inicjatywę, a dobra gra ofensywna dała szybkie wyrównanie na poziomie 6:6. Końcówka także poszła po ich myśli, dzięki czemu przed zmianą stron wygrywali 9:6.

Druga połowa rozpoczęła się od zdobytej przez Recca pistoletówki. Tym razem Indonezyjczycy uniknęli resetu, a my zobaczyliśmy kolejny remis. Pierwszy full w tej części spotkania był następnym sukcesem ekipy xccurate'a. EnVyUs nie dawało za wygraną, jednak w dwóch przypadkach po zwycięskiej rundzie było od razu przełamywane. Udane ataki dały niżej notowanej drużynie cztery punkty mapowe. Wykorzystała trzecią możliwą szansę i niespodziewanie pokonała rywala 16:13.

Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące finałów World Electronic Sports Games znajdziecie na naszej podstronie.