Fnatic zremisowało z BIG w swoim ostatnim spotkaniu grupowym na finałach WESG 2017. Tym samym Szwedzi zapewnili sobie awans do playoffów, przyszłość BIG zależy natomiast od wyniku meczu AGO vs Wololos.

Sweden fnatic

1

Faza Grupowa II
World Electronic Sports Games
Grupa C

Cobblestone
(5:10; 8:6)

Train
(9:6; 7:1)

BIG Germany

1

Cobblestone

BIG łatwo sięgnęło po pistoletówkę na mapie wybranej przez przeciwnika. Moment później prowadzenie terrorystów wzrosło już do 3:0 po starciach anty force i anty eco. Rewanż fnatic nadszedł na pierwszym fullu, lecz zespół zachował tylko jedną broń, co mogło szybko się zemścić. Rzeczywiście, Niemcy zresetowali przeciwnika, jednak ten błyskawicznie się podniósł. Dużą rolę odegrał przy tym flusha, który zdobył cztery fragi w sytuacji 2 vs 4. Nawet takie zagranie nie pomogło Szwedom w przejęciu inicjatywy. TabseN wraz z kolegami zaczęli dominować i solidna gra ofensywna zapewniła im zwycięstwo połowy na poziomie 8:3. W końcówce byliśmy świadkami dwóch wymian jeden za jeden, co oznaczało rezultat 10:5 do przerwy.

Po zmianie stron BIG odskoczyło rywalowi na 13:5. Wtedy właśnie fnatic uzyskało pełny ekwipunek i rzuciło się do odrabiania strat. Szwedzi zaczęli prezentować świetną grę w ataku, a kiedy raz dali się przełamać przy stanie 9:13, to od razu sami zresetowali oponenta. Flusha wraz z kolegami dzielnie walczyli o wyrównanie, jednak potknęli się na ostatniej prostej. To dało Niemcom dwie rundy mapowe. Po chwili mogli oni cieszyć się ze zwycięstwa 16:13.

Train

Fnatic uzyskało dwupunktową przewagę po wygraniu pistoletówki i starcia anty eco. Od czasu pierwszego fulla mecz był nieco bardziej wyrównany. Zobaczyliśmy trzy wymiany jeden za jeden, przez co żadna z drużyn nie mogła czuć się bezpiecznie pod względem ekonomii. Jak się okazało, to szwedzki zespół jako pierwszy przejął inicjatywę i zaczął uciekać z prowadzeniem. Kilka dobrych obron zapewniło mu zwycięstwo połowy, kiedy na tablicy wyników widniało 8:3. BIG przebudziło się dopiero w końcówce i po trzech udanych atakach zmniejszyło stratę do 6:9.

Początek drugiej części Traina należał do fnatic, które ponownie powiększyło przewagę do sześciu oczek. BIG zrewanżowało się na pierwszym fullu, jednak na ich nieszczęście, odpowiedź oponenta była błyskawiczna. Szwedzi spokojnie wykorzystali przewagę ekonomiczną i zapewnili sobie aż osiem rund mapowych. Wykorzystali pierwszą szansę i zwyciężyli 16:7.

Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące finałów World Electronic Sports Games znajdziecie na naszej podstronie.