MVP PK kończy pierwszy etap finałów World Electronic Sports Games z bilansem 3-0. Koreańczycy przypieczętowali swój dobry występ zwycięstwem nad subtLe.

Korea, Republic of MVP PK

16

Faza Grupowa I
World Electronic Sports Games
Grupa A

Cobblestone
(12:3; 4:5)

subtLe Canada

8

MVP PK sięgnęło po pierwszą pistoletówkę, choć pozwoliło LILMANowi na zdobycie trzech zabójstw w sytuacji 1 vs 5. Podłożenie bomby pozwoliło subtLe zakupić karabiny w trzeciej rundzie i Kanadyjczycy należycie to wykorzystali. Antyterroryści zdołali jednak przełamać rywala, dzięki czemu mogli bardziej uciec z prowadzeniem. Niespodziewanie, drużyna solo potknęła się przy stanie 4:2, kiedy ich przeciwnik nie posiadał pełnego ekwipunku. Ten błąd nie podłamał faworyta i ponownie od razu wrócił on na właściwą ścieżkę. Wtedy spotkanie przybrało jednostronny przebieg, a w roli głównej występowała koreańska formacja. Spokojnie zapewniła sobie zwycięstwo połowy na poziomie 8:2. Na tym nie poprzestała i zdominowała także końcówkę pierwszej części Cobblestone'a, oddając już tylko jeden punkt. Tym samym, po piętnastu rundach na tablicy wyników widniało 12:3.

Po zmianie stron subtLe próbowało zmniejszyć nieco swoją stratę. Kanadyjczycy wygrali pistoletówkę, a także starcia anty force. Pierwszy full również poszedł po ich myśli i wydawało się, że przybliżą się do wyrównania. MVP odpowiedziało jednak przy stanie 12:7, grając na samych ulepszonych pistoletach. Po tym byliśmy świadkami wymiany jeden za jeden, co jeszcze bardziej popsuło finanse antyterrorystów. Koreańczycy potrafili to wykorzystać i zapewnili sobie siedem rund meczowych. Chwilę później mogli już cieszyć się ze zwycięstwa 16:8.Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące finałów World Electronic Sports Games znajdziecie na naszej podstronie.