Denis „electroNic” Szaripow kolejnym wyróżnionym graczem przez portal HLTV. Rosjanin z NAVI zajął 7. miejsce w kwalifikacji za ubiegły rok.

ElectroNica można pociesznie nazywać Robinem dla Batmana, jakim w Natus Vincere jest Aleksandr „s1mple” Kostyliew. To określenie nie umniejsza jednak zasługom Rosjanina, bo nawet największy superbohater bywa ratowanym przez swojego asystenta. I taką osobą już od dobrych kilku lat pozostaje Szaripow. Kluczowym momentem w jego karierze były przenosiny właśnie do NAVI. Od tamtego czasu electroNic utrzymuje się na najwyższym poziomie. Potwierdza to zresztą, łapiąc się do rankingu HLTV po raz czwarty z rzędu. Chociaż teoretycznie przypadła mu tym razem najsłabsza z dotychczasowych lokat, tak Rosjanin dalej nie wypadł spoza pierwszej dziesiątki.

To był genialny rok dla Natus Vincere i duża w tym zasługa Szaripowa. Na konto organizacji wpadło aż 8 dużych turniejów, z czego jeden to sztokholmski Major – osiągnięcie, na jakie NAVI pracowało latami. Trzykrotnie Ukraińcy odbijali się od sukcesy, zajmując drugie stopnie na podium. Szwecja okazała się dla nich szczęśliwym gruntem, gdzie klątwa została przełamana.

Indywidualnie electroNic nie zszedł z ratingiem poniżej poziomu 1.04 na żadnej z czołowych kompetycji tego roku. Na jego konto wpadło 9 wyróżnień EVP, ale nie ma co się dziwić – grając z s1mplem ciężko byłoby urwać Ukraińcowi jakąś nagrodę MVP. Szaripow jest drugim i na pewno nie ostatnim graczem NAVI, który wchodzi w skład rankingu za 2021 rok. Wcześniej 9. miejsce zajął Walerij „b1t” Wakhowskij. Kandydatem do rankingu za kolejny rok zdaniem electroNica jest Petr „fame” Bolyszew, znany z gry w K23. 18-letni Rosjanin jest już dość rozpoznawalną osobą na scenie, wobec czego wybór jego rodaka wydaje się być uzasadnionym.

Dotychczasowo ogłoszone przez HLTV pozycje to:

7. Russian Federation Denis „electroNic” Szaripow
8. Latvia Mareks „YEKINDAR” Galinisks
9. Ukraine Walerij „b1t” Wakhowskij
10. Russian Federation Dzami „Jame” Ali
11. Denmark Nikolai „device” Reedtz
12. Bosnia and Herzegovina Nemanja „huNter” Kovač
13. Denmark Benjamin „blameF” Bremer
14. Canada Keith „NAF” Marković
15. Brazil Kaike „KSCERATO” Cerato
16. Denmark Martin „stavn” Lund
17. Canada Russel „Twistzz” Van Dulken
18. Estonia Robin „ropz” Kool
19. United States Jonathan „ELiGE” Jablonowski
20. Latvia Helvijs „broky” Saukants