Druga dziesiątka zestawienia została właśnie domknięta. Portal HLTV uplasował na 11. miejscu Nicolaia „device'a” Reedtza.

Takie umiejscowienie device'a jest w pewnym stopniu kontrowersyjne, lecz podkreśla zarazem, że nie był to tak spektakularny rok dla Duńczyka jak poprzednie. Reedtz trafił na 11. lokatę, co czyni ten finisz najgorszym od sześciu minionych lat. Ba – we wspominanym okresie snajper nie wypadał z najlepszej piątki, tymczasem teraz nie załapał się nawet do czołowej dziesiątki.

Najgłośniej o samym devicie było przy okazji transferu zawodnika z Astralis do Ninjas in Pyjamas. Stwierdzić, że zakończyło to pewną erę w historii CS:GO to jak nie powiedzieć nic. Mimo tak wyjątkowych przenosin, za zmianą zespołu niespecjalnie poszła poprawa wyników. Ostatecznie szwedzka organizacja triumfowała tylko na IEM Fall i choć Duńczyk na żadnym z tegorocznych turniejów nie zszedł z ratingiem poniżej 1.00, tak nie ma co ukrywać, że od niego wymaga się po prostu więcej. Jego wejście do drużyny, nie uczyniło z NIP najlepszego składu na świecie ani na moment.

Z czasem wokół osoby gracza pojawiało się coraz więcej kontrowersji. Najpierw dobrze zapamiętana przez Polaków afera na Flashpoint 3, przy okazji meczu z Anonymo. Potem kłopoty zdrowotne i przedwczesny finisz sezonu, a na sam koniec plotki o domniemanej chęci odejścia zawodnika z Ninjas in Pyjamas. Sam device spekulacje zdementował, a względnie niedawno przyznał, iż ostatnie miesiące były dla niego wyjątkowo ciężkie. Poza ogniem krytyki, jaka spływała na niego praktycznie cały czas, Reedtz rozstał się również ze swoją wieloletnią partnerką Emilią Hult. Wszystko mocno ugodziło w jego życie zawodowe, jak i prywatne. Chociaż nie był to w pełni udany dla niego rok, tak device wyśrubował nowy rekord. Po raz siódmy z rzędu załapał się do rankingu HLTV dla najlepszych graczy danego sezonu. Póki co nie dorównał temu żaden inny zawodnik.

Dotychczasowo ogłoszone przez HLTV nicki to:

11. Denmark Nikolai „device” Reedtz
12. Bosnia and Herzegovina Nemanja „huNter” Kovač
13. Denmark Benjamin „blameF” Bremer
14. Canada Keith „NAF” Marković
15. Brazil Kaike „KSCERATO” Cerato
16. Denmark Martin „stavn” Lund
17. Canada Russel „Twistzz” Van Dulken
18. Estonia Robin „ropz” Kool
19. United States Jonathan „ELiGE” Jablonowski
20. Latvia Helvijs „broky” Saukants