Pierwszy i możliwe, że ostatni przedstawiciel Ameryki Południowej trafił do zestawienia HLTV. Piętnaste miejsce w klasyfikacji przypadło dla Kaike „KSCERATO” Cerato.

Miniony rok nie był wyjątkowo udany dla FURII i nagrodzonego Brazylijczyka. Zespół niekwestionowanie czołował w swoim regionie, ale nie przełożyło się to na żadne konkretne sukcesy międzynarodowe. Skład przeszedł kilka eksperymentów. Po pożegnaniu z Henrique „HEN1M” Tellesem zdecydowano się dać szansę Paytynowi „juniorowi” Johnsonowi. Podejście z Amerykaninem okazało się klapą – snajper nie zdołał przełamać granic językowych, a sama drużyna nie grała równo. Później przyszedł czas na testy graczy z akademii w głównym składzie, po których ostatecznie na stałe w piątce został André „drop” Abreu. Końcowo FURIA triumfowała tylko w niższotierowym Elisa Invitational Summer oraz lokalnym IEM Fall. Na Majorze Brazylijczycy finiszowali w ćwierćfinałach.

KSCERATO został uwzględniony w kończącym rok zestawieniu po raz drugi w swojej karierze. Po ubiegłym sezonie przypadła mu 18. lokata. W ostatnich miesiącach z reguły nie zawodził, ciągnąc drużynę na spółkę z Yurim „yuurihem” Santosem. Jeśli komuś jeszcze z Ameryki Południowej ma przypaść miejsce w rankingu czołowych graczy 2021 roku, to właśnie jego koledze ze składu. Sam Cerato najlepiej odnajdywał się na dużych turniejach i po stronie terrorystów (w obu kategoriach był 4. najlepszym graczem na całej scenie). Osiągi indywidualne 22-latka nie przełożyły się jednak na sukcesy drużynowe.

Typem Brazylijczyka, w kontekście przyszłorocznego rankingu, jest Santino „try” Rigal. Młodziutki Argentyńczyk jest obecnie graczem 9z, lecz od kilku tygodni łączy się go z będącym w przebudowie 00Nation.

15. Brazil Kaike „KSCERATO” Cerato
16. Denmark Martin „stavn” Lund
17. Canada Russel „Twistzz” Van Dulken
18. Estonia Robin „ropz” Kool
19. United States Jonathan „ELiGE” Jablonowski
20. Latvia Helvijs „broky” Saukants