Portal HLTV przedstawił dziś kolejnego zawodnika, którego wyróżnił miejscem w TOP 20 graczy 2021 roku. Pozycję numer 9 zajął reprezentant Natus Vincere – Valerii „b1t” Vakhovskyi.

19-letni rifler związał się z Natus Vincere w drugiej połowie 2019 roku. Wówczas dołączył do Na`Vi Junior, czyli akademii, w której stopniowo się rozwijał. Pod koniec 2020 główny skład giganta z regionu CIS postanowił wyciągnąć do niego rękę i okazało się to strzałem w dziesiątkę.

Dla Valeriiego „b1t” Vakhovskyiego miniony sezon był przełomowy w karierze. Razem z ekipą, którą zasilił doprowadził do ery Na`Vi na scenie CS:GO. Wygrał wiele znaczących turniejów – BLAST Premier Global FinalBLAST Premier Fall FinalsBLAST Premier World FinalDreamHack Masters Spring 2021, StarLadder CIS RMR, IEM Cologne 2021 ESL Pro League S14. Jakby tego było mało zdobył jeszcze trofeum za najważniejsze rozgrywki w roku – PGL Major Stockholm 2021 oraz zgarnął bonus Intel Grand Slam w postaci miliona dolarów. Wypracował przy tym następujące statystyki – rating 2.0 na poziomie 1.10, IMPACT 1.04 i ADR 72.6.

Nie mogło więc go zabraknąć wśród najlepszych zawodników 2021 roku. W TOP 20 HLTV zajął 9. miejsce, które jest wyróżnieniem za ciężką pracę przez 12 miesięcy – zarówno indywidualną, jak i drużynową. Warto podkreślić, że jest to jego pierwsza tego typu nagroda w przygodzie z CS-em, ale to nic dziwnego, skoro nabrała ona rozpędu właśnie w 2021.

Valerii został oczywiście poproszony o wskazanie gracza, który może pójść podobną ścieżką, co on i w niedalekiej przyszłości niesamowicie się rozwinąć. Wybrał Ilyę „m0NESY” Osipova, który jest nowym nabytkiem międzynarodowej formacji z czołówki – G2 Esports.