Helvijs „broky” Saukants otwiera listę dwudziestu najlepszych graczy ubiegłego roku według portalu HLTV. 20-latek po raz pierwszy w swojej karierze znalazł się w tym prestiżowym zestawieniu.

Jak co roku portal HLTV publikuje  listę dwudziestu najlepszych graczy ostatnich dwunastu miesięcy.  Jest to z pewnością najbardziej prestiżowy tego typu ranking dla graczy CS-a. Przez ostatnie dwa lata najlepszym zawodnikiem CS:GO globu został wybrany Francuz Mathieu „ZywOo” Herbaut. W 2011 triumfatorem okazał się Polak – Filip „NEO” Kubski.

Listę dwudziestu najlepszych graczy 2021 roku otwiera broky. Zawodnik FaZe Clan w ostatnich dwunastu miesięcy nie osiągnął żadnego dużego sukcesu drużynowego, lecz przez cały sezon prezentował się bardzo solidnie, co pokazują statystki Litwina na widocznej poniżej grafice. 20-latek zgarnął nawet tytuł EVP za swój występ na IEM Cologne.

broky zapytany o to, kto jego zdaniem wypłynie na głębokie wody w 2022 roku z młodej gwardii, wskazał na Doriana „xertioNa” Bermana – klubowego kolegę Szejna oraz siuhy’ego z MOUZ NXT, który dał się poznać ze świetnej strony podczas swoich występów w WePlay! Academy League.