Mareks „YEKINDAR” Galinisks został ósmym najlepszym graczem 2021 roku, według HLTV. To już drugi Łotysz, który trafił na prestiżową listę.

Genialne umiejętności mechaniczne, niezwykła precyzja i gra bez strachu. To cechy, z których dobrze znany jest YEKINDAR. Chociaż Łotysz wygrał w minionym roku tylko jeden turniej, tak indywidualnie nie zawodził swojego zespołu. Virtus.pro triumfowało na styczniowym cs_summit 7, lecz lista ich łupów w całym sezonie na tym się zaczęła i zarazem skończyła. Niedźwiedzie grały nierówno, a zbyt wiele opierało się tylko na osobach Galinisksa oraz Dzamiego „Jame'a” Aliego (Rosjanin zajął 10. lokatę w tegorocznym rankingu). Tuż przed Majorem, we wrześniu do drużyny wszedł Jewgienij „FL1T” Lebedew, co ustabilizowało nieco formę składu. Jeszcze w Sztokholmie rosyjska organizacja zaskoczyła, dochodząc aż do ćwierćfinałów. Mimo to nie udało się zdobyć żadnego kolejnego trofeum zespołowego, wobec czego 2021 rok pozostał w pewnym stopniu rozczarowaniem dla formacji.

YEKINDAR stał się drugim reprezentantem Łotwy, jaki został wyróżniony przez HLTV za ubiegły sezon. Wcześniej do zestawienia trafił zawodnik FaZe Clan – Helvijs „broky” Saukants. To duże osiągnięcie dla tego kraju, gdyż nie ma co ukrywać, łotewska scena nie stoi na zbyt wysokim poziomie. Mimo to dwóm młodym i utalentowanym graczom udało się wypłynąć na głębokie wody w drużynach spoza ojczystego kraju. Przełożyło się to na owe indywidualne sukcesy, których polscy zawodnicy mogą im obecnie co najwyżej pozazdrościć. Sam YEKINDAR w kontekście rozpoczynającego sezonu, jako perspektywicznego prospekta wskazał swojego rodaka Robertsa „shielda” Tipsisa.

Lista na stan 15 stycznia prezentuje się następująco:

8. Latvia Mareks „YEKINDAR” Galinisks
9. Ukraine Walerij „b1t” Wakhowskij
10. Russian Federation Dzami „Jame” Ali
11. Denmark Nikolai „device” Reedtz
12. Bosnia and Herzegovina Nemanja „huNter” Kovač
13. Denmark Benjamin „blameF” Bremer
14. Canada Keith „NAF” Marković
15. Brazil Kaike „KSCERATO” Cerato
16. Denmark Martin „stavn” Lund
17. Canada Russel „Twistzz” Van Dulken
18. Estonia Robin „ropz” Kool
19. United States Jonathan „ELiGE” Jablonowski
20. Latvia Helvijs „broky” Saukants