Rift Rivals

DEDYKOWANY SERWIS ARTYKUŁÓW O RIFT RIVALS

Jeden turniej, pięć lokalizacji i czterdzieści drużyn. Taką właśnie gratkę Riot Games przygotowało dla miłośników League of Legends, po tym jak społeczność niejednokrotnie upominała się o więcej międzynarodowych rozgrywek. Rift Rivals to pierwszy tego typu turniej w historii największego tytułu esportowego na świecie – ma aż 5 odsłon, a w każdej z nich pojedynkują się drużyny z innych regionów.

Ideą turnieju jest pokazanie zdrowej konkurencji między bliskimi sobie regionami, jak np. Europa i Ameryka Północna. Wszystkie światowe ligi zostały uwzględnione w którejś z odsłon Rift Rivals. Dla pięciu głównych lokalizacji przygotowano dwie różne lokalizacje. Przedstawiciele EU i NA LCS spotkają się w Berlinie, by zmierzyć się w podwójnym Round Robin (każdy z każdym) o udział w finale, gdzie znajdzie się po jednej, najlepszej drużynie z obu regionów. Zawodnicy z Chin (LPL), Korei (LCK) oraz Tajwanu (LMS) powalczą o koronę w Kaohsiungu w Tajwanie. Ich zmagania przyjmą format spotkań każdego z każdym, by wyłonić najsilniejszą ligę. Ostatecznie najmocniejszy region fazy grupowej wystawi reprezentujące go drużyny w ostatecznym pojedynku best-of-five. Przedstawiciele dwóch pozostałych państw powalczą o możliwość udziału w finale w uprzednim półfinale, który również przyjmie formę best-of-five. Poniżej znajduje się rozpiska wszystkich odsłon Rift Rivals.

JTNDZGl2JTIwaWQlM0QlMjJtYXRjaC12aWV3JTIyJTNFJTNDaWZyYW1lJTIwY2xhc3MlM0QlMjJwbGF5ZXIlMjIlMjBzcmMlM0QlMjJodHRwcyUzQSUyRiUyRnBsYXllci50d2l0Y2gudHYlMkYlM0ZjaGFubmVsJTNEbmVydmFyaWVuJTI2YXV0b3BsYXklM0RmYWxzZSUyMiUyMGZyYW1lYm9yZGVyJTNEJTIyMCUyMiUyMHNjcm9sbGluZyUzRCUyMm5vJTIyJTIwJTNFJTNDJTJGaWZyYW1lJTNFJTIwJTNDaWZyYW1lJTIwY2xhc3MlM0QlMjJjaGF0JTIyJTIwc3JjJTNEJTIyaHR0cHMlM0ElMkYlMkZ3d3cudHdpdGNoLnR2JTJGbmVydmFyaWVuJTJGY2hhdCUzRnBvcG91dCUzRCUyMiUyMGZyYW1lYm9yZGVyJTNEJTIyMCUyMiUyMHNjcm9sbGluZyUzRCUyMm5vJTIyJTNFJTNDJTJGaWZyYW1lJTNFJTNDJTJGZGl2JTNF

Niebieski Rift

 • Europa (EU LCS)
 • Ameryka Płn. (NA LCS)

Fioletowy Rift

 • Azja Południowo-Wschodnia (GPL)
 • Australia i Oceania (OPL)
 • Japonia (LJL)

Czerwony Rift

 • Korea Płd. (LCK)
 • Chiny (LPL)
 • Tajwan (LMS)

Zółty Rift

 • Ameryka Łacińska Północna (LLN)
 • Ameryka Łacińska Południowa (CLS)
 • Brazylia (CBLoL)

Zielony Rift

 • Rosja (LCL)
 • Turcja (TCL)

W kwalifikacjach wystąpi 16 zespołów z całego świata. Osiem najlepszych zapewni sobie awans do PGL Major Kraków 2017.

European Union Fnatic

European Union Unicorns of Love

European Union G2 Esports

United States TSM

United States Cloud9

United States Phoenix1

Korea, Republic of KT Rolster

Korea, Republic of Samsung Galaxy

Korea, Republic of SK Telecom T1

Korea, Republic of MVP

China EDG

China Royal Never Give Up

China OMG

China Team WE

Taiwan, Province of China EDG

Taiwan, Province of China Machi E-sports

Taiwan, Province of China Flash Wolves

Taiwan, Province of China ahq e-Sports Club

Harmonogram rozgrywek w systemie Double Round Robin przedstawia się następująco (kliknij na wynik by poczytać o meczu):Środa, 5 lipca:

Czwartek, 6 lipca:

Sobota, 8 lipca:

Piątek, 7 lipca:

Harmonogram rozgrywek w systemie każdy z każdym przedstawia się następująco (kliknij na wynik by poczytać o meczu):Czwartek, 6 lipca:

Sobota, 8 lipca:

Piątek, 7 lipca:

Niedziela, 9 lipca: