Team SoloMid doznał pierwszej porażki w Rift Rivals. Sposób na nich znalazło Unicorns of Love, których wygrana pozwoliła im się zbliżyć do Fnatic.

Team Solo Mid

United States Hauntzer – Kled
Denmark Svenskeren – Gragas
Denmark Bjergsen – Syndra
United States Doublelift – Ashe
China Biofrost – Tahm Kench

vs.

Unicorns of Love

Gnar – Vizicsacsi Hungary
Ivern – Xerxe Romania
Vladimir – Exileh Germany
Xayah – Samux Spain
Rakan – Hylissang Bulgaria

Jednorożce wybrały kompozycję opartą o siłę Vladimira i Xayah w późnym etapie spotkania i praktycznie od pierwszych minut spotkania oddali kontrolę nad mapą. Drużyna z Ameryki Północnej rotowała po całej mapie, niszcząc wieżę za wieżą rywala. Już w 18 minucie mieli 3000 złota przewagi nad przeciwnikami, którzy byli skupieni jedynie na zabijaniu stronników. TSM zatrzymało się jednak na trzech zniszczonych strukturach, a w dodatku nie potrafili znaleźć luki w ustawieniu europejczyków, żeby wykorzystać zabitego heralda.

Jednorożce czekały na moment, kiedy Vladimir i Xayah zaczną zadawać odpowiednie obrażenia, a ich rywale uderzali głową w mur, nie mogąc zniszczyć żadnej wieży. Finalnie Vizicsaci znalazł lukę w ustawieniu przeciwnika i zainicjował wygraną dla jego zespołu walkę drużynową. Unicestwienie wrogów pozwoliło UoL zabić barona i rozpocząć kontrolowanie spotkania. Zespół z Europy jak zwykle udawał luki w defensywie, żeby wymusić bardziej agresywną grę od TSM i zawiązać walki zespołowe. Amerykanie wpadali w te pułapki i finalnie doznali pierwszej porażki z rąk Unicorns of Love